Pk, 27.01.2023.

Vizualizācija: Zināms, kā izskatīsies Rīgas cirks

Apollo.lv
Vizualizācija: Zināms, kā izskatīsies Rīgas cirks
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Publicitātes foto

Šī gada 13. maijā VSIA Rīgas cirks parakstīja līgumu ar SIA "NRJA" par projekta "Rīgas cirka vēsturiskās ēkas atjaunošanas un teritorijas attīstības vīzija" ieviešanu. Darbs pie projekta pirmajā kārtā paredzētajām energoefektivitātes uzlabošanas aktivitātēm sāksies 2020. gadā. Bet jau tagad var ieskatīties, kā izskatīsies Rīgas cirks! 

Jau tagad Rīgas cirks aktīvi darbojas pie cirka nozares attīstīšanas, organizējot viesizrādes, turpinot rezidenču programmu sēriju un savās telpās uzņemot starptautiskus cirka māksliniekus.

Liene Pērkone, Rīgas cirka valdes locekle stāsta: "Lai arī esam noskaidrojuši sarunu procedūras uzvarētāju, šobrīd galvenais uzsvars ir tieši uz pirmo projekta kārtu, kurā tiks veicināta ēkas energoefektivitāte. Mums kā norišu vietai tas ļaus aicināt cilvēkus siltās telpās, taču saturiski tas labi iezīmē mūsu vīzijas īstenošanos un tuvošanos mērķim - tapšanai par starptautiski atpazīstamu un starpdisciplināru cirka mākslai veltītu ēku un arī organizāciju."

Skats no Alfrēda Kalniņa ielas puses
Skats no Alfrēda Kalniņa ielas puses Foto: Publicitātes foto

VSIA "Rīgas cirks" izsludinātais arhitektūras metu konkurss "Rīgas cirka vēsturiskās ēkas atjaunošana un teritorijas attīstības vīzijai" tika atvērts 2018. gada 2. martā.

Kopumā tika iesniegti un izskatīti 20 darbi, kas piedāvāja dažādas koncepcijas Rīgas cirka ēkas un piegulošās teritorijas attīstībai.

12. jūnijā konkurss noslēdzās bez pirmās vietas ieguvēja, toties tika izvirzītas divas otrās vietas godalgas, kurām tika dots laiks projektu uzlabojumu veikšanai. Komisijas sēdē tika izvēlēts uzvarētājs un parakstīts līgums par projekta īstenošanu ar SIA NRJA. Vairāk par metu konkursa un sarunu procedūras norisi, kā arī godalgotos darbus iespējams aplūkot mājaslapā.

Straujajā pārmaiņu laikā Rīgas cirks kļūst arvien atvērtāks - ne tikai skatītājiem un mākslinieciskajiem meklējumiem, bet arī idejām par jaunu arhitektūru kā apliecinājumu cirka laikmetīgumam. SIA "NRJA" vadītājs Uldis Lukševics: "Šis ir īpaši nozīmīgs projekts un mums rada vairākus izaicinājumus.

Veidojot piedāvājumu šim projektam, mēs vēlējāmies saudzīgi saglabāt vēsturisko kodolu - Baumaņa fasādi, kā arī atjaunot vēsturisko manēžu, turpinot jauno Rīgas cirka stāstu ar gājēju pasāžu, kas savienos un papildinās Merķeļa un Alfrēda Kalniņa ielas."

Skats uz Rīgas cirka ēku no Merķeļa ielas puses
Skats uz Rīgas cirka ēku no Merķeļa ielas puses Foto: Publicitātes foto

Mārtiņš Ķibers, radošais direktors skaidro: "Priecājamies un lepojamies ar šajā sezonā paveikto, kā arī auglīgo sadarbību ar teātra trupu KVADRIFRONS, kas ikdienā ievieš dzīvību cirka telpās!

Šobrīd turpinām realizēt jau iepriekš rūpīgi izstrādāto stratēģiju un varam būt lepni, ka šajā pārejas posmā cirka telpās vēl varam paspēt uzaicināt pasaules raudzes māksliniekus dalībai mūsu rezidenču programmā.

Ilgtermiņā tā ļauj attīstīt cirka nozari, nostiprina mūsu tēlu starptautiskā cirka vidē, bet jau šobrīd varam skatītājiem apskatei piedāvāt aizraujošus projektus, kurus iedvesmojušas Rīgas cirka telpas un vēsturiskais konteksts.

Rezidenču programmas rezultātā jau 15. maijā Rīgas cirka arēnā uzstāsies starptautiski pazīstamie "Svalbard Company", pēc tam 12. - 15. jūnijā arī Gudruna Holka no Dānijas un jūlijā "CuntsCollective". Šos notikumus noteikti nevajadzētu palaist garām, jo tie sola negaidītus iespaidus un iespēju cirka ēku piedzīvot no jauna skatu punkta!"

Cirka iekšpagalms 
Cirka iekšpagalms Foto: Publicitātes foto

Kabarē vakars ar Svalbard Company būs rezidenču programmas rezultātā radīta, skatītāju visaptveroša pieredze, kurā dažādas cirka disciplīnas un jazz/neo soul mūzika tiks izmantoti kā instrumenti, lai runātu par emocionālu, empātiju attīstošu pasauli un lai pasmaidītu par sevi.

Foto: Publicitātes foto

Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, un mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet arī ilgtermiņā veicina cirka nozares attīstību un atpazīstamību Latvijas sabiedrībā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu