Stojanovičs: Izlases kandidātu sarakstā varbūt redzēsim kādas jaunas sejas

Slaviša Stojanovičs

FOTO: Latvijas Futbola federācija

Latvijas futbola izlases kandidātu sarakstā pirms jūnijā gaidāmajām 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm pret Izraēlu un Slovēniju, iespējams, būs vēl neredzēti spēlētāji, pauda komandas galvenais treneris Slaviša Stojanovičs.

Latvijas nacionālā izlase pēc pirmajām divām Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla spēlēm martā atkal vienkopus pulcēsies jūnijā, lai savu skatītāju priekšā 7. un 10.jūnijā Daugavas stadionā spēkotos ar Izraēlu un Slovēniju.

"Visu savu uzmanību veltu spēlētājiem un tam, kā viņi sevi apliecina savos klubos. Kopš pēdējām izlases spēlēm esmu gan braucis uz ārvalstīm pie vairākiem izlases kandidātiem, gan pastiprināti sekojis līdzi notiekošajam virslīgas čempionātā," sarunā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) stāstīja Stojanovičs.

"Priecājos, ka spēlētāji, kuri sevi pierāda ārzemēs, tur tiek pie vietas sastāvā un progresē. Tikmēr virslīgas čempionātā ne visi valstsvienības futbolisti tiek pie pienācīgas spēļu prakses - gan veselības likstu, gan konkurences dēļ. Tā man kā izlases trenerim ir zināma problēma, jo aptuveni puse no valstsvienības futbolistiem pārstāv tieši vietējo čempionātu. Ir laukuma pozīcijas, kurās varam rēķināties tikai ar virslīgas futbolistiem, tāpēc spēļu prakses trūkums ir aspekts, kuram ir jāatrod risinājums pēc iespējas ātrāk."

Latvijas izlases galvenais treneris uzsvēra, ka viņš uzmanību pievēršot arī tām komandām, no kurām futbolisti uz valstsvienību pēdējā laikā nav saukti.

"Virslīgā lieliski sevi apliecina "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un "Daugavpils" komandas, no kurām šādus rezultātus neviens droši vien negaidīja. Īpaši labu, kompaktu un disciplinētu futbolu demonstrē valmierieši, kuru izpildījumā laukumā lieliski redzama komandas spēles filozofija. Arī viņu rindās ir vairāki interesanti spēlētāji," pauda treneris. "Viesojoties ārzemēs Polijā, Vācijā, Itālijā un citviet, esmu ticies ne tikai ar spēlētājiem, kuri jau ir izlases apritē, bet arī pie potenciālajiem tās papildinājumiem, lai iegūtu pēc iespējas plašāku informāciju. Šādus braucienus noteikti turpināšu īstenot. Arī neklātienē sekoju līdzi visu mūsu ārzemēs spēlējošo futbolistu sekmēm. Noteikti var teikt, ka pašlaik man ir gan daudz labāka izpratne, gan informācijas kopums par mūsu spēlētājiem, nekā tas bija pirms pirmajām spēlēm pret Ziemeļmaķedoniju un Poliju. Bilde manā galvā ir daudz skaidrāka."

Nesen Stojanovičs kopā ar LFF prezidentu Kasparu Gorkšu apmeklēja Vāciju, kur tikās ar šīs valsts flagmaņa Minhenes "Bayern" sistēmā spēlējošo Danielu Ontužānu.

"Vēlējāmies pēc iespējas labāk izprast viņa domas par savu nākotni un Daniela pašreizējo fizisko kondīciju, jo nav noslēpums, ka viņš turpina atkopšanos no savainojuma. Mēs noteikti paliksim kontaktā un lūkosim, ko nesīs nākotne," vienu no nesenajām vizītēm ārzemēs ieskicēja Stojanovičs.

"Izlases kandidāti pašlaik ir daudz labākā fiziskajā kondīcijā - tas ir acīmredzams un tas ļoti priecē. Mums jāpieņem ļoti izsvērti lēmumi par spēlētāju izvēli, jo ir laukuma pozīcijas, kur mums ir plašas manevra iespējas, bet ir arī pozīcijas, kur jūtam pienācīgu spēku deficītu. Tam ir jāmeklē risinājumi," runājot par gaidāmajām izvēlēm teica treneris. "Izlases kandidātu sarakstā varbūt redzēsim kādas jaunas sejas. Tas, protams, būs atkarīgs arī no atlikušajām nedēļām līdz izlases nometnei - vai spēlētāji izvairīsies no savainojumiem un vai daži, kuriem pašlaik ir veselības likstas, pagūs atgriezties formā."

Galerija: Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle futbolā: Ziemeļmaķedonija - Latvija

Tiesa, esot jārēķinās, ka šobrīd Eiropā daudzviet sezona tuvojas beigām, tāpēc futbolistiem esot jādomā par savas formas saglabāšanu vajadzīgajā līmenī.

"Izlases nometnē nekad nav tik daudz laika, lai uzņemtu formu - mēs kā komandas personāls varam tikai paļauties uz situāciju un uzturēt ciešu kontaktu gan ar pašiem spēlētājiem, gan klubiem. Šoreiz neplānojam veidot paplašināto kandidātu sarakstu, bet gan izsaukt 23 vai 24 futbolistus. Ceru, ka izdosies izdarīt pareizās izvēles un tajās uzlikt pareizos uzsvarus," teica speciālists.

Pirmajās divās atlases cikla spēlēs Latvija ar 1:3 zaudēja Ziemeļmaķedonijai un ar 0:2 piekāpās Polijai, Stojanovičam šajās cīņās debitējot pie komandas stūres.

Uz augšu