Olaines novadā turpina dzēst meža ugunsgrēku. Zināms iespējamais ugunsnelaimes celonis

Mežs. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Meža ugunsgrēka Olaines novadā dzēšanas darbi joprojām turpinās un tā kopējā degšanas platība ir apmēram 58 hektāri, informē Valsts meža dienesta (VMD) pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis.

"Dzēšanas darbi turpinās. Mēs vēl nevaram viennozīmīgi teikt, ka ugunsgrēks būtu ierobežots," sacīja Jaunķiķis, piebilstot, ka dzēšanu apgrūtina vējš, kas brīžam pieņemas spēkā.

Vienlaikus viņš piebilda, ka teritorijas perimetru izdodas uzturēt, neļaujot liesmām izplatīties ārpus tā. Valsts mežu apsaimniekotāja "Latvijas valsts meži" (LVM) tehnika ir iztīrījusi atdures joslas.

Meža un kūdras ugunsgrēka dzēšanai Olaines novadā tiek izmantots arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters.

Pašlaik ugunsgrēka lokalizēšanas darbus veic arī vairāki citi specializētie transportlīdzekļi, tostarp 5-7 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) automašīnas, kā arī vairākas VMD tehnikas vienības utt.

Pēc Jaunķiķa teiktā, neesot iespējams prognozēt, kad meža ugunsgrēku izdosies ierobežot. Lai arī deg pamatā meža zeme, blakus atrodas kūdras izstrādes purvs, radot papildu degšanas risku.

Jaunķiķis teica, ka dzēšanas darbos iesaistītajiem jau ir versija par ugunsgrēka izcelsmes iemeslu.

"Mums ir aizdomas, ka ugunsgrēka izcelšanās cēlonis varētu būt kvadracikli. Vakar uz viena meža ceļa LVM pārstāvis sastapa baru ar kvadraciklu braucējiem. Mēs to nevaram pierādīt, bet ir aizdomas, ka ugunsgrēks izcēlies kvadraciklu darbības rezultātā," sacīja Jauniķiķis, norādot, ka sausumā atliek vien uzšķilties dzirkstelei no sakarsuša izpūtēja, lai mežs aizdegtos.

Kā ziņots, izsaukums uz ugunsgrēku Olaines novadā saņemts svētdienas pēcpusdienā neilgi pirms plkst. 15.

Uz augšu