Apalīšu šova Madara atklāti par sadzīvošanu ar lieko svaru: Tievēšana un diētas ir darīšana sev pāri
Ekskluzīvi Apollo

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Šobrīd TV ekrānos kanālā STV Pirmā! vērojams pašmāju šovs “Pati pilnība”, kurā dāmas no visas Latvijas piedzīvo iespaidīgas pārvērtības, lai sevi iemīlētu tādas, kādas viņas ir. "Apollo" uzrunāja vienu no pozitīvākajām šova dalībniecēm - Madaru, lai noskaidrotu, kāda ir viņas dzīve un izaicinājumi ikdienā.

Kā stāsta Madara, viņa šovā piedalās, lai cilvēkiem "atvērtu acis" un liktu saprast, ka skaistumu nenosaka kilogrami. "Vēlos pierādīt, ka visi cilvēki ir skaisti un katrā var atrast kaut ko īpašu. Nevajag koncentrēties uz neglīto, bet skaisto, tad arī paši būsim pozitīvāki!"

Sākot dalību šovā, viņu, pretēji citām dalībniecēm, negatīvie komentāri nav biedējuši, domās viņa nelabvēļiem sūtot tikai veiksmi. “Tie cilvēki, kuri izsaka sliktas piezīmes, paši ir nelaimīgi un neapmierināti ar sevi, līdz ar to man ir žēl viņu un es viņiem savā sirdī sūtu siltus starus.”

Madara neslēpj, ka agrāk ir mēģinājusi zaudēt svaru, taču pēc tam iemīlējusi sevi tādu, kāda viņa ir. 

"Ir bijuši periodi, kad esmu mēģinājusi kļūt tievāka, bet ar laiku sapratu, ka tievēšana un diētas ir darīšana sev pāri. Jo tajā brīdī mēs sevi nemīlam. Tikai tad, kad mēs sākam sevi mīlēt, mēs saprotam, ka mums nemaz negribas tik daudz ēst, mēs vairāk sākam domāt arī par aktīvu dzīvesveidu. Bet tad, kad mēs sevi nemīlam un koncentrējamies tikai uz to, ka mums ir resnas rokas vai kājas, mēs sevi iekšēji graužam, un tas rada depresiju – vienu dienu pasporto, nākamajā jau neko vairs negribas," tā Madara. 

Sava svara dēļ Madarai ir nācies saņemt arī krietnu gūzmu negatīvu komentāru. "Es no bērnības jau esmu bijusi diezgan apaļa un kā bērns nemaz nesapratu, ka esmu citādāka. Arī tagad nešķiet, ka tā būtu, tikai no apkārtējiem dzirdu piezīmes, ka esmu lielāka vai resnāka.

Daudzi cilvēki slēpjas aiz humora sienas – it kā par sevi pasmejas, bet iekšēji tāpat sāp.

Esmu bijusi situācijā, ka skolā man no aizmugures piegāja klāt citi bērni un gāza zemē, bet tas gan bija tikai vienreiz. Pēc tam es mēģināju sevi aizstāvēt, neļāvu darīt pāri."

Madara pēc profesijas ir skolotāja un ikdienā novēro to, ka bērni izglītības iestādēs kļūst arvien nežēlīgāki. "Viņiem trūkst empātijas, līdzjūtības."

"Ir skaidrs, ka Latvijā cilvēkiem ar virssvaru ir grūtāk, nekā ārzemēs. Var saprast vien pēc tā, ka viņiem ir tik daudzi apģērbu veikali liela izmēra cilvēkiem. Ja vēl Rīgā šī problēma nav jūtama, es dzīvoju Alūksnē un iepērkos lietoto apģērbu veikalos, jo tur vienkārši nav pieejami veikali, kuros pārdotu man piemērotu apģērbu. Taču kopumā attieksme no cilvēkiem ir ļoti individuāla," bilst Madara. 

Fotogalerija: Šova "Pati pilnība" pārmaiņas, ko piedzīvos dalībnieces piektajā šova sērijā

Uz augšu