Dimanti, nauda un grezni auto. Lietuvas policija palīdzējusi aizturēt bruņotu noziedzinieku grupējumu (1)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Trešdien, 22. maijā, Lietuvas policija paziņojusi, ka palīdzējusi atklāt lielu starptautisku bruņotu noziedznieku grupējumu, kas nodarbojies ar ieroču un narkotiku kontrabandu un naudas atmazgāšanu.

Grupējumā bijuši 23 cilvēki.

Noziedznieku bandas atklāšanā piedalījušies arī Polijas, Spānijas, Igaunijas un Lielbritānijas tiesībsargājošo iestāžu darbinieki.

Kā norāda Eiropas Savienības (ES) policijas aģentūra Eiropols, tā bijusi lielākā šāda veida operācija Eiropā.

"Personas nelikumīgi glabāja šaujamieročus un narkotiskās vielas, organizēja ieroču un narkotiku kontrabandu, kā arī naudas atmazgāšanu," žurnālistus informējis policijas ģenerālkomisārs Lins Pernavs.

Liela daļa aizturēto, ieskaitot 48 gadus veco grupējuma līderi, kas aizturēts Spānijā, ir Lietuvas pilsoņi.

Izmeklēšanas laikā veiktas 40 kratīšanas un atrasti aptuveni astoņi miljoni eiro skaidrā naudā, dimanti, zelta stieņi, dārglietas un grezni automobiļi, aptuveni četrarpus tonnas tādu narkotiku kā kokaīns vai hašišs, kā arī cigaretes.

Eiropols paziņojis, ka šis grupējums vedis narkotikas un cigaretes uz Lielbritāniju, bet nelikumīgi nopelnīto naudu atmazgājis Polijā un investējis to nekustamajā īpašumā Spānijā un citās valstīs.

Policija tur grupējumu aizdomās, ka tas laikā no 2017. līdz 2019. gadam ar valūtas maiņas punktu starpniecību atmazgājis aptuveni 680 miljonus eiro.

Kā norādījis Pernavs, atklāt šo grupējumu palīdzējusi agrāk tiesātā Kauņas iedzīvotāja Deimanta Bugaviča slepkavības izmeklēšana.

Bugavičs, kas policijai bija zināms un iepriekš tiesāts, tika nošauts 2015.gada novembrī Kauņā, braucot savā automobilī. Kā vēstīja mediji, tiek uzskatīts, ka viņš bijis saistīts ar Kauņā pazīstamo tā dēvēto Gurķa bandu.

Tiesībsargājošās iestādes izpaudušas, ka 2018. gada augustā aizturēti par šo noziegumu aizdomās turēti ārvalstu pilsoņi, tai skaitā divi Igaunijas pilsoņi. Lietuvas policija tagad norādījusi, ka aizturētie bijuši nozieguma izpildītāji, bet, atklājot starptautisko organizēto grupējumu, aizturēti arī slepkavības pasūtītāji.

Kā žurnālistiem stāstījis Lietuvas kriminālpolicijas biroja priekšnieks Rolands Ķišķis, šai gadījumā nevar runāt par tradicionālu noziedzīgo grupējumu.

"Mūslaiku organizēto noziedzību vairs nevar saukt par tradicionālu. Grupējumu locekļi migrē no viena grupējuma uz citu," viņš skaidrojis.

Izmeklēšana šai lietā ilgusi vairāk nekā trīs gadus.

Aizturēšanas operācija notikusi 15. un 16. maijā.

Par dalību noziedzīgajā grupējumā aizturētajiem draud brīvības atņemšana līdz pat mūža ieslodzījumam.

Pēc tiesībsargājošo iestāžu darbinieku teiktā, aizdomās turētie savā darbībā izmantojuši pretizlūkošanas un pretizsekošanas ierīces un ziņojumu šifrēšanas iekārtas, lai nepievērstu varas iestāžu uzmanību.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu