EP vēlēšanas: VDD saņēmis vairāk nekā 10 signālu par iespējamiem pārkāpumiem

FOTO: Lita Krone/LETA

Valsts drošības dienests (VDD) saņēmis 21 signālu par iespējamiem ar Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu norisi saistītiem pārkāpumiem vai prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, tomēr līdz šim neviens kriminālprocess nav sākts.

VDD informē, ka nav izslēgts, ka dienests vēl turpinās saņemt pārbaudāmu informāciju.

Pašlaik ir noslēgusies pārbaude par signāliem, kas bija saistīti ar vēlēšanu organizatoriskiem jautājumiem vēlēšanu dienā, un tajos netika konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Par iespējamām nepilnībām tika informēti attiecīgie vēlēšanu iecirkņi un Centrālā vēlēšanu komisija, norāda VDD pārstāvji.

Noslēgusies pārbaude arī par diviem signāliem, kas bija saistīti ar iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, un vienu signālu par tā dēvēto balsu pirkšanu, kur informācija neapstiprinājās.

Vienā gadījumā par iespējamu tā dēvēto balsu pirkšanu pārbaude vēl turpinās, informēja Valsts drošības dienestā.

Līdzīgi kā iepriekšējās vēlēšanās, šajās vēlēšanās vairāk tika saņemta informācija tieši par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē, pavēstīja VDD pārstāvji.

Par iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, tajā skaitā iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem, tika saņemti četri signāli. Savukārt par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē kopumā tika saņemti 17 signāli.

VDD pateicas iedzīvotāju izrādītajai pilsoniskajai iniciatīvai, informējot dienestu par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norises laikā, norāda dienestā.

Uz augšu