Spridzekļi, mīnas un granātas. VP aiztur vīrieti ar lielu daudzumu kara munīcijas

FOTO: Valsts policija/Facebook

Valsts policija (VP) aizturējusi "melno arheologu", kurš ārvalstniekiem centies pārsūtīt lielu daudzumu kara laika munīcijas un spridzināšanas ietaišu, informē VP.

Šī gada sākumā lidostas "Rīga" iecirknī saņemta informācija par personu, kura, iespējams, pārsūta kara laika munīciju, spridzināšanas ietaises un to sastāvdaļas bez attiecīgas atļaujas saņemšanas.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 1972. gadā dzimis Latvijas iedzīvotājs atkārtoti sūtījis Pirmā un Otrā pasaules kara laika spridzekļus iespējamiem pircējiem ārpus Latvijas, izmantojot pasta starpniecību.

Persona šos priekšmetus bija ievietojusi kādā starptautiskā tiešsaistes interneta veikalā.

Vīrietis tās sapakotā veidā nogādājis nelielās pasta nodaļās, norādot, patiesībai neatbilstošas ziņas par paciņu saturu.

Vēlāk, kad sūtījumi nogādāti pasta šķirošanas kompleksā, ar rentgena ierīcēm konstatēts, ka tajos, iespējams, atrodas sprādzienbīstami priekšmeti. Līdz ar to pakas izņemtas un galamērķos nav nogādātas.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis pēc šādas shēmas rīkojies vairākus gadus.

22. maijā VP sadarbībā ar VP pretterorisma vienību "Omega" ieradās aizdomās turētās personas dzīvesvietā Jūrmalā, lai veiktu kratīšanu.

Kratīšanas laikā vīrieša privātmājas otrajā stāvā, piebūvē un garāžā, atrasts liels daudzums Pirmā un Otrā pasaules kara laika spridzināšanas ietaišu un to sastāvdaļu.

Kopumā kratīšanā izņemti vairāk nekā 150 spridzināšanas mehānismi, vairāk nekā 50 mīnas un to sastāvdaļas, vairāk nekā 60 granātas un to korpusi, ieroču sastāvdaļas un munīcija. Vairāk nekā 20 spridzināšanas ietaisēm līdzīgi priekšmeti nosūtīti uz sprādzientehnisko ekspertīzi.

Par šī nozieguma izdarīšanu aizturēts 1972.gadā dzimis vīrietis, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizdomās turētais vīrietis nodarbojies ar "melno arheoloģiju", taču precīzas vietas, kur viņš izracis šos priekšmetus, vēl tiek skaidrotas.

Vīrietim draud brīvības atņemšana līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods. Viņam piemēroti drošības līdzekļi - uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā un aizliegums izbraukt no valsts.