Pk, 1.12.2023.

Dienvidkorejā iespējams mācīties latviešu valodu. Ināra Mūrniece novērtējusi Dienvidkorejas un Latvijas attiecības

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzrunā "Ēnu dienas" dalībniekus.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzrunā "Ēnu dienas" dalībniekus. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) pozitīvi novērtējusi iespēju, ka vienā no Dienvidkorejas universitātēm jau ir iespējams apgūt Baltijas studijas un latviešu valodu un ka nākamajā gadā plānots tās piedāvāt vēl vienā universitātē.

Parlamenta Preses dienests informē, ka Mūrniece to pauda tikšanās laikā ar Dienvidkorejas Nacionālās asamblejas priekšsēdētāju Munu Hisangu.

"Esam ieinteresēti attīstīt vēl ciešāku divpusējo sadarbību un stiprināt parlamentāros sakarus ar Koreju", sarunā Hisangu, kurš ieradies oficiālā vizītē Latvijā pauda Mūrniece.

Sarunu ievadā Saeimas priekšsēdētāja izteica visdziļāko līdzjūtību Donavas upes kuģa katastrofā bojāgājušo Dienvidkorejas valstspiederīgo tuviniekiem.

» Budapeštā traģiski nogrimušā kruīza kuģīša izdzīvojušo stāsti par izglābšanos

Mūrniece izteica gandarījumu par aktīvo Latvijas un Dienvidkorejas sadarbības attīstību pēdējo gadu laikā un atzinīgi vērtēja Korejas puses lēmumu paaugstināt savas vēstniecības līmeni Latvijā.

"Dienvidkoreja ir starp Latvijas nozīmīgākajām ekonomiskās sadarbības partnerēm Āzijas reģionā," pauda Mūrniece, uzsverot, ka šajās nedēļās sagaidīti pirmie tiešie čarterlidojumi starp Rīgu un Seulu. Tas ir svarīgs solis, lai sekmētu mūsu turpmākos savstarpējos kontaktus un uzņēmēju sadarbību, pauda politiķe.

Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka Eiropas Savienības un Dienvidkorejas Brīvās tirdzniecības līgums sniedz nozīmīgu ieguldījumu mūsu divpusējās tirdzniecības attīstībai.

Pusēm pārrunājot Latvijas un Dienvidkorejas sadarbību izglītības un zinātnes jomā, Saeimas priekšsēdētāja akcentēja iespējas attīstīt pētnieku un akadēmiskā personāla sadarbību, kā arī izcēla studiju piedāvājumu Latvijas augstskolās. Arī Hisangs sacīja, ka Koreja ir ieinteresēta aktīvākā studentu apmaiņā starp abām valstīm.

Mūrniece izteica gandarījumu, ka vienā no Dienvidkorejas universitātēm jau ir iespējams apgūt Baltijas studijas un latviešu valodu un nākamajā gadā plānots tās piedāvāt vēl vienā universitātē.

Tas ir svarīgi ne vien augstākās izglītības, bet arī savstarpējās sapratnes veicināšanai, sacīja Saeimas priekšsēdētaja, paužot cerību, ka nākotnē kādā no Dienvidkorejas universitātēm varētu izveidot Baltijas studiju centru.

Pārrunājot aktuālo situāciju Korejas pussalā, Mūrniece uzsvēra, ka Latvija atbalsta miermīlīgu un diplomātisku risinājumu. Ziemeļkorejai ir jāapliecina tās gatavība atteikties no kodolprogrammas ne tikai vārdos, bet arī darbos, šāda pozīcija izskanēja kopīgajā tikšanās reizē.

Pārrunājot Latvijas un Dienvidkorejas parlamentāro sadarbību, puses bija vienisprātis, ka jāveicina dialogs starp parlamentiem, tostarp parlamentu komisiju līmenī. Jaunu impulsu tam var sniegt šīs tikšanās laikā parakstītais Saeimas un Korejas Nacionālās asamblejas saprašanās memorands, pavēstīja parlamenta Preses dienestā.

Ar Korejas Nacionālās asamblejas priekšsēdētāju parlamentā tikās arī Saeimas sekretāra biedre Marija Golubeva (AP) un deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Dienvidkorejas parlamentu pārstāvis Reinis Znotiņš (JKP).

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu