"Likās, ka zemestrīce!" Dzīvojamā ēkā Āgenskalnā iebrūk pirmais stāvs un krāsns

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Pirmdienas, 3. jūnija, vakarā kādas Āgenskalna koka ēkas iemītniekus pamatīgi pārbiedējis zemestrīcei līdzīgs troksnis. Kā izrādās, vienā no dzīvokļiem sagruvusi kurināmā krāns, vēsta raidījums "Degpunktā".

Ap plkst. 22.00 vakarā Strazdu ielas 8. nama iemītnieki uz brīdi bija pārliecināti, ka Rīgu skārusi zemestrīce.

Tik spēcīgs bija satricinājums, ar kuru iegruva senās ēkas pirmais stāvs.

Vecā krāsns, kas atradās kādas divu bērnu māmiņas dzīvoklī, burtiski iegāzās pagrabstāvā, izveidojot iespaidīgu caurumu grīdā.

"Variet iedomāties kāds bija blīkšķis, it kā būtu zemestrīce – krāsns vienkārši nogāzās. Tā sver kādu pustonnu, mums tā māja kā no kartona, patiešām šķita, ka sienas nokustējās, tik drausmīgs bija tas troksnis," saka grūstošās ēkas iedzīvotāja Marija.

"Attiecīgie dienesti visi bija pārbijušies - bija klāt ugunsdzēsēji, visi glābēji un policija," stāsta Baiba, kura dzīvo otrajā stāvā.

Kaimiņi stāsta, ka dzīvokļa saimniece sākotnēji pat nesaprata, kā reaģēt un kādam dienestam zvanīt.

Pārbiedētie mājas iedzīvotāji izskrēja pagalmā un izlēma zvanīt ugunsdzēsējiem. Operatīvie dienesti steigšus uzsāka evakuācijas darbus. To, vai celtne sabruks pavisam, nezināja neviens.

"Te nebija droši atrasties, māja ir avārijas stāvoklī, bet mūs nomierināja, ka manu dzīvokli tas neskar, jo māja dalās trīs daļās un te ir nesošā siena. Tur cilvēkus pat nelaida pārnakšņot, no sākuma te vispār nevienu neielaida pat paņemt pasi. Tur it kā pārsegums sapuvis un tāpēc tur viss iegruva, un pastāv risks, ka visa šī mājas daļa sagrūs," teic mājas iemītniece Marija.

Atguvušies no izbīļa, ēkas īrnieki otrdien uzdod viens otram jautājumu: kā rīkoties tālāk? Viņiem joprojām nav skaidrs, vai mājā vispār drīkst uzturēties.

"Šodien vajadzēja atbraukt tehniskās uzraudzības dienestam un pateikt, vai te vispār var dzīvot. Tur kaut kādu kapitālo remontu taisīs, ņemot vērā, ka tur tiešām visas brusas sapuvušas un tāpēc viss iegruva."

Marija, piemēram, jau sākusi meklēt citu mājvietu.

"Katrā gadījumā, mēs vienalga vāksimies prom to šejienes, jo te nav droši dzīvot," viņa saka.

Pirmā stāva iedzīvotāja notikušo uztver nedaudz mierīgāk. Viņa saka, ka uzticas pārvaldnieka teorijai, ka grīdas iebrukšana vienā punktā nenozīmē to, ka draudi attiektos arī uz pārējo celtni.

Rīgas pilsētas būvvalde telefonsarunā atzina, ka vēl nav saņēmusi informāciju par vakardienas notikumu Strazdu ielā, un, līdz ar to, objektu apsekot neviens vēl nav ieradies. Kad tas notiks, vēl nav zināms.

Uz augšu