"Meduza" žurnālistu Golunovu Maskavā apsūdz par mēģinājumu tirgot narkotikas

Ivans Golunovs

FOTO: AP/Scanpix

Krievijas galvaspilsētā Maskavā aizturētajam Rīgā bāzētā krievu tīmekļa medija "Meduza" korespondentam Ivanam Golunovam izvirzītas apsūdzības par mēģinājumu tirgot narkotikas, sestdien, 8.jūnijā, paziņoja starptautiskās cilvēktiesību aizstāvības organizācijas "Agora" vadītājs Pāvels Čikovs.

Kā teikts Čikova publicētājā izmeklētāja lēmumā, Golunovs apsūdzēts par mēģinājumu tirgot narkotikas lielā apmērā, par ko draud cietumsods no 10 līdz 20 gadiem.

Sestdien Maskavas tiesa lems par drošības līdzekļa noteikšanu Golunovam.

Tikmēr Maskavā un citās Krievijas pilsētās notiek piketi aizturētā žurnālista atbalstam.

Maskavā kopš piektdienas vakara visu nakti līdz sestdienas rītam notika individuāli piketi pie Iekšlietu ministrijas Galvenās pārvaldes ēkas, cilvēkiem stāvot rindā un nomainot vienam otru.

Savukārt vietnē "Change.org" ievietota petīcija ar prasību atbrīvot Golunuvu, kuru parakstījuši vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Prastību atbrīvot Golunovu izteikusi Eiropas Žurnālistu federācija un Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO), savukārt Eiropas Savienība (ES) paziņoja, ka seko līdzi notiekošajam un cer uz taisnīgas tiesas un likuma varas principu ievērošanu.

Golunovs tika aizturēts Maskavā, kad devies tikties ar informācijas avotu. Izmeklētāji skaidro, ka Golunovs esot mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu.

Golunovs uzstāj, ka divas paciņas ar nezināmu vielu viņam "piesviestas".

Krievijas Iekšlietu ministrijas Maskavas Galvenās pārvaldes tīmekļa vietnē līdzās ziņai par Golunova aizturēšanu tika publicētas deviņas fotogrāfijas, kurās redzamas pakas ar narkotisku vielu, taču Golunova tuvinieki norādīja, ka no deviņām fotogrāfijām tikai viena uzņemta žurnālista mājās, bet pārējie astoņi attēli uzņemti kaut kur citur. 

Vēlāk policija atzina, ka tikai viena fotogrāfija, kurā redzama pase, grāmatas un dažādas mantas, ir no žurnālista dzīvokļa.

Kā norāda "Meduza", Golunovs Krievijā ir viens no pazīstamākajiem pētnieciskajiem žurnālistiem.

"Mēs esam pārliecināti, ka Ivans Golunovs nav vainīgs, turklāt mums ir pamats uzskatīt, ka Golunovs tiek vajāts saistībā ar viņa darbību žurnālistikā, " teikts medija ģenerāldirektores Gaļinas Timčenko un galvenā redaktora Ivana Kolpakova paziņojumā.

Žurnālistam pēdējo mēnešu laikā draudēts, un "mēs zinām, kura gatavotā teksta dēļ tas notika, nojaušam, kas bija draudētāji", norāda Golunova kolēģi, solot, ka rūpīgi sekos visām likumsargu darbībām šajā lietā.

Golunovs portālam "Meduza" rakstījis par Maskavas mērijas publiskajiem iepirkumiem, kā arī atkritumu un apbedīšanas biznesu.

Uz augšu