Rīdzinieki steidz glābt novārtā atstātos Barona ielas apstādījumus

FOTO: Patrīcija Eglīte/LETA

Vairāki aktīvi Rīgas iedzīvotāji sākuši akciju Krišjāņa Barona ielā esošo apstādījumu saglabāšanai, paužot gatavību personīgi uzņemties rūpes par puķu podu stādījumiem, pastāstīja biedrības "Pilsēta cilvēkiem" aktīvists Māris Jonovs.

Nedēļas sākumā finanšu trūkuma dēļ Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja lēmusi tuvākajā laikā no Krišjāņa Barona ielas aizvākt tajā esošos puķu stādījumus.

Vairāki iedzīvotāji sociālajos tīklos ievietojuši fotogrāfijas pie kāda no Barona ielā esošajiem puķu podiem, tādējādi paužot gatavību ierīkot un kopt konkrētu puķu podu pašrocīgi. Pēc Jonova teiktā, šādā veidā iedzīvotāji vēlas pievērst pašvaldības uzmanību, rosinot meklēt līdzekļus apstādījumu saglabāšanai.

"Daudzi puķu podi aizsedz neglītas stāvvietas un krustojumus padara kaut cik cilvēcīgus. Protams, tas ir absurdi, ka iedzīvotājiem pašiem jādara tas, par ko viņi ar saviem nodokļiem jau ir samaksājuši, bet, ja reiz pašvaldība nevar pildīt savus pienākumus, esam gatavi to darīt," pauda Jonovs.

Palīgā aktīvistiem devies arī Rīgas domes deputāts Andris Bačkurs (LA), kurš, kopā ar aktīvistu grupām "Par kokiem Rīgā" un "Pilsēta cilvēkiem" sācis parakstu vākšanu, rosinot Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam meklēt risinājumus apstādījumu saglabāšanai.

Puķu podos esošie stādījumi tiks atdoti SIA "Rīgas meži", kuri tos iestādīs tajos galvaspilsētas dārzos un parkos, kuros tiem būs piemērotāki augšanas apstākļi.

Aktuālākās ziņas