Maskavā 1600 cilvēku protestē pret policijas despotismu

Policija aiztur protestētāju gājiena laikā Maskavā, Krievijā, trešdien, 2019. gada 12. jūnijā.

FOTO: AP/Scanpix

Maskavā aptuveni 1600 cilvēku svētdien, 16. jūnijā, sapulcējušies uz demonstrāciju pret policijas despotismu un par brīviem medijiem Krievijā.

Maskaviešus uz protestiem pamudinājusi tīmekļa medija "Meduza" žurnālista Ivana Golunova nesenā aizturēšana.

Organizētāji gan bija cerējuši uz vairāku tūkstošu cilvēku piedalīšanos, taču sanākušo skaits bija krietni mazāks. Arī Golunovs demonstrācijā nepiedalījās.

Protesti notika arī trešdien, 12. jūnijā, neskatoties uz krimināllietas izbeigšanu pret Golunovu un viņa atbrīvošanu no mājas aresta iepriekšējā dienā.

Gājiena rīkotāji nolēma neatteikties no akcijas, pieprasot veikt izmeklēšanu un sodīt vainīgos par krimināllietas safabricēšanu.

36 gadus vecais Golunovs, kurš strādā Rīgā bāzētajā krievu tīmekļa medijā "Meduza", tika aizturēts 6. jūnijā Maskavā un viņam tika izvirzītas apsūdzības mēģinājumā tirgot narkotikas, par ko draud desmit līdz 20 gadu cietumsods. 8. jūnijā viņam tika noteikts pirmstiesas drošības līdzeklis mājas arests.

Izmeklētāji skaidroja, ka Golunovs esot mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu. Golunovs uzstāja, ka divas paciņas ar nezināmu vielu viņam "piesviestas".

Maskavas policija ir atzinusi, ka Golunova dzīvoklī nav uzņemtas fotogrāfijas, kas policijas mājaslapā tika publicētas ar piebildi, ka tās ir notikuma vietā atrastās narkotikas.

Žurnālista atbalstītāji ir pārliecināti, ka ar narkotiku lietu viņš sodīts par darbu žurnālistikā.

Uz augšu