Valsts kase atsaka aizdevumu Vecumnieku pašvaldībai zemo eksāmenu rezultātu dēļ

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Tāfele un krīts. Ilustratīvs attēls.
Tāfele un krīts. Ilustratīvs attēls. Foto: Pexels

Vecumnieku novads Valsts kasei lūdza aizdevumu Vecumnieku vidusskolas piebūves būvniecībai, taču Valsts kase aizdevumu piešķirt atteicās. Iemesls - nepietiekamie pērnā gada centralizēto eksāmenu rezultāti, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Kā vēsta raidījums, Vecumnieku vidusskola patlaban ir izvietota četrās ēkās. Vecākā celta 1939. gadā un tajā atrodas mācību klases 223 skolēniem - 5.-12. klašu audzēkņiem un sporta zāle. 

Savukārt padomju gados būvētajā bērnudārza ēkā pulcējas septiņas pirmskolas grupas un 1.-4. klašu 157 skolēni. Pārpildītajā ēkā šogad jāatrod vieta vēl 16 pirmklasniekiem.

Skolai bija divas ēdamtelpas, bet vienu nācās likvidēt, tāpēc ēdināšana notiek divās maiņās, kas bērniem padara garāku dienu.

Nākamo piecu gadu laikā plānots, ka audzēkņu skaits palielināsies vēl par 16%. Tas arī ir iemesls tam, lai būvētu jaunu ēku. Projekts pašvaldībai izmaksātu aptuveni 8 miljonus eiro.

"Kas attiecās uz kritēriju, kurš neizpildījās, tas ir valsts centralizēto eksāmenu indekss. Tas arī faktiski bija pie vainas,"

norāda VARAM valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš.

Skolas vadības ieskatā noteikt skolas nākotni pēc viena gada rezultātiem neesot taisnīgi.

"No šī atteikuma izriet, ka deviņu bērnu vājākas sekmes iepriekšējā gadā mums liedz attīstīt un sakārtot normālus apstākļus aptuveni 600 bērniem," norādīja Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals (Zaļo un Zemnieku savienība).

Draudiņš piemetināja: "Es nesaku, ka tas ir labi, bet pašvaldībai ir jāsaprot, ka ir jāizpilda noteikti kritēriji, vēl jo vairāk ierobežota budžeta apstākļos, un šie kritēriji ir vienādi visiem. Šeit ir jāmeklē noteikti kaut kādi risinājumi, un mēs ceram, ka pašvaldība atradīs risinājumu."

Finansējums Vecumnieku novadam netika piešķirts arī divu citu novada skolu lielākiem remontdarbiem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu