Nodokļu nemaksātajam piespriež gadu cietumā

Cietums. Ilustratīvs attēls

FOTO: Reuters/ScanPix

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa kādai personai piespriedusi reālu brīvības atņemšanu uz vienu gadu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 181 720 eiro apmērā, informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Saskaņā ar apsūdzību persona ieguva kontroli pār kādu uzņēmumu, kas saistīts ar lauksaimniecības izejvielu produkcijas tirdzniecību. Lai slēptu savu iesaistīšanos minētā uzņēmuma darbībā, apsūdzētais piedāvāja savai paziņai kļūt par uzņēmuma vienīgo valdes locekli un īpašnieci, tomēr uzņēmuma vārdā pats organizēja un veica reālu saimniecisko darbību.

To ar savu aktīvu darbību atbalstīja otrā apsūdzētā, parakstot dokumentus, nodrošinot piekļuvi uzņēmuma naudas līdzekļiem un maksāšanas līdzekļiem. Nolūkā izvairīties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, apsūdzētais nodrošināja, ka uzņēmuma PVN deklarācijās Valsts ieņēmumu dienestam norādīti faktiski nenotikuši darījumi par it kā saņemtajām precēm vai pakalpojumiem, tādā veidā prettiesiski palielinot PVN priekšnodokļa apmēru un samazinot valsts budžetā maksājamo nodokli.

Tāpat viņš ar atbalstītājas palīdzību izvairījies no uzņēmuma ienākuma nodokļa nomaksas. Kopumā abu apsūdzēto darbību rezultātā valstij nodarīts materiāls zaudējums 181 720 eiro apmērā.

Vienai personai piemērota brīvības atņemšana uz vienu gadu, atņemot tiesības veikt visu veidu komercdarbību uz trim gadiem. Savukārt otra persona sodīta ar brīvības atņemšanu uz septiņiem mēnešiem nosacīti, atņemot tiesības veikt visu veidu komercdarbību uz diviem gadiem, bez mantas konfiskācijas.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Uz augšu
Back