Nesadalīja pudeli - Rīgā pēc iedzeršanas puķudobē atrod ar nazi nodurtu vīrieti

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Sestdien, 15. jūnijā, ap pulksten septiņiem no rīta, kāda Maskavas forštates iedzīvotāja pie daudzdzīvokļu nama pamanīja mirušu vīrieti un par to paziņoja Valsts policijai, vēsta Valsts policijas sociālajā tīklā "Facebook" ievietotā informācija.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas Latgales iecirkņa policisti, kuri atrada uz zemes guļošu vīrieša līķi ar durtu brūci sirds apvidū, bet netālu puķu dobē bija iesprausts nazis. 

Netālu no notikuma vietas tika aizturēts iespējamais vainīgais – 1978. gadā dzimis vīrietis. Viņš jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par miesas bojājumu nodarīšanu.

Aizturēšanas brīdī vīrietis bija apmēram vienu promili stiprā alkohola reibumā. 

Policisti noskaidroja, ka vienā no dzīvokļiem alkohola lietošanas laikā regulāri notiek skaļi konflikti. Izrādījās, ka tur dzīvojis aizturētais vīrietis un iepriekšējā naktī pie sevis rīkojis iedzeršanu.

Iedzeršanas laikā starp namatēvu un viesi iesācies strīds par apēstās pārtikas un izdzertā alkohola daudzumu.

Strīda laikā namatēvs otram vīrietim iedūris ar nazi sirds rajonā. Kādu laiku līķis atradies dzīvoklī, taču vēlāk ļaundaris sajutis nepatīkamu smaku un izvilcis bojāgājušo pagalmā, kur arī atstājis. Tāpat vīrietis netālu dobē atstājis arī asiņaino nazi. 

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tiesa aizdomās turētajam ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu. 

Uz augšu