Sanfrancisko aizliedz elektroniskās cigaretes

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Sanfrancisko otrdien, 26. jūnijā, kļuvusi par pirmo lielo ASV pilsētu, kurā aizliegta elektronisko cigarešu ražošana un pārdošana.

Pilsētas likumdevēji vienbalsīgi apstiprināja rīkojumu, ka Sanfrancisko veikalos vai internetā tirgotajiem elektronisko cigarešu produktiem būs nepieciešams federālo veselības iestāžu apstiprinājums, kas nevienam šobrīd nav.

Sanfrancisko atrodas viens no vadošajiem elektronisko cigarešu ražotājiem "Juul".

ASV veselības iestādes ir nobažījušās par elektronisko cigarešu popularitātes pieaugumu.

2018. gadā gados jauno elektronisko cigarešu lietotāju skaits ASV pieauga par 1,5 miljoniem un tās lieto aptuveni 3,6 miljoni vidusskolnieku.

» Uzsprāgstot elektroniskajai cigaretei, Teksasā bojā iet vīrietis

Pilsētas mērs Londona Brīda paziņoja, ka "mums ir jārīkojas, lai aizsargātu Sanfrancisko jaunatnes veselību un novērstu nākamās Sanfrancisko paaudzes kļūšanu atkarīgiem no šiem produktiem".

Taču kritiķi norāda, ka šis solis padarīs grūtāku iespēju cilvēkiem rast alternatīvu parastajām cigaretēm. Elektroniskās cigaretes nesatur vēzi izraisošos produktus, kurus satur tabaka.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu