"Centrs "Marta"" pārmet "Ghetto Games" seksistiska rakstura plakātu izvietošanu pilsētvidē (7)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Evija Trifanova/LETA

Biedrība "Centrs "Marta"" aicina ielu sporta un kultūras kustību "Ghetto Games" novākt pilsētvidē izveidotus plakātus, kuri, pēc biedrības paustā, ir klajš dzimumu līdztiesības pamatprincipu pārkāpums, savukārt kustības pārstāvis solīja pārrunāt situāciju ar mākslinieku, vienlaikus skaidrojot lietoto vārdu domu un apgalvojot, ka plakātos nav bijis iecerēts seksuāls raksturs.

Biedrībā norādīja, ka pilsētvidē redzami plakāti, kuros angļu valodā izmantoti necenzēti vārdi, turklāt plakātos redzamas arī vardarbīgas ainas.

Plakātos izmantoti tādi saukļi kā "Some bitches are always ready for opportunities" un "A real women never let her man go to ghetto games hungry or horny".

Latviešu valodā gan plakātu tulkojums būtiski atšķiras, proti, "Dažas ir vienmēr gatavas jaunām iespējām" un "Īstas sievietes nekad nepalaidīs savus vīriešus izsalkušus uz "Ghetto Games"".

Centrs "Marta" uzsvēra, ka šie plakāti ir "klajš dzimumu līdztiesības pamatprincipu pārkāpums un uzskatāmi par sieviešu un meiteņu cieņu aizskarošiem".

Biedrība norādīja, ka plakātos izmantotie saukļi, vardarbīgās ainas un puskailu meiteņu zīmējumi, kuros viņas tērpušās ļoti īsos svārkos un šortos, atkailinot sēžamvietu, ir absolūti nepiemēroti jauniešu auditorijai, kuru priekšstati un uzvedība šajā vecumā ir īpaši viegli ietekmējami.

Centrs "Marta" aicina "Ghetto Games" apzināties, ka organizācijai, kas ikdienā strādā ar jauniešiem, ir nepieļaujami izplatīt šādus seksistiskus stereotipus veicinošus saukļus un attēlus.

"Jauniešu auditoriju ir iespējams uzrunāt arī cieņpilnā veidā, nepopularizējot agresīvu un diskriminējošu uzvedību," uzsvēra biedrība.

Biedrība atgādināja, ka "Ghetto Games" sadarbībā ar Labklājības ministriju īstenoja kampaņu jauniešu vidū tieši par prevencijas lomu un nozīmi vardarbības pret sievietēm izskaušanā, tāpēc aicina kustības pārstāvjus ievērot šīs vērtības arī turpmākajā ikdienas darbā un nepieļaut turpmāku degradējošas informācijas izplatīšanu.

Arī forums "Celies" aicina "Ghetto Games" nekavējoties reaģēt un novākt sievietes un meitenes aizskarošos plakātus pilsētvidē.

"Ar jauniešiem ir iespējams komunicēt arī cieņpilnā veidā, neveicinot vardarbību un aizskarošu seksistisku uzvedību," pauda forumā.

Tikmēr "Ghetto Games" dibinātājs Raimonds Elbakjans aģentūrai LETA norādīja, ka plakātos nav bijis iecerēts seksuāls raksturs. Elbakjans skaidroja, ka ar angļu valodas vārdu "horny" domāts, ka vīrietis ir "apmierināts". Tāpat viņš pauda izbrīnu, ka vārds "bitch" plakātā nav ticis izcenzēts.

"Ghetto Games" dibinātājs arī skaidroja, ka jautājumi par plakātu būtu jāuzdod to māksliniekam, kuram "ir bijusi dziļāka doma un, acīmredzot, mākslas sauciens ir nostrādājis".

Elbakjans arī pauda, ka pret "Ghetto Games" jau kādu laiku vēršoties kāds "feministu klubs", kuram esot problēmas ar "Ghetto Games" darbību.

Komentējot tālāko rīcību, viņš norādīja, ka, iespējams, tiks uzlikti citi plakāti, bet šis jautājums vēl tiks pārrunāts ar mākslinieku. Tāpat Elbakjans pauda gatavību diskusijai ar centru "Marta".

Komentāri (7)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu