Krāslavā nojauks par bīstamu atzītu dzīvokļu māju. Iedzīvotājus izmitina citviet

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Četru stāvu daudzdzīvokļu ēka Krāslavā, Raiņa ielā 4, par bīstamu atzīta pirms diviem gadiem, kad pēc būvspeciālistu atzinuma tika pārtraukta tās ekspluatācija un iedzīvotāji izmitināti citviet. Speciālisti konstatēja, ka ēkā ir plaisas. Tāpat fiksēts, ka arī mākslīgi izveidotais paugurs, uz kura ēka uzbūvēta, pamazām sācis noslīdēt.

Pašlaik nojaukšanas pakalpojumu uzņēmums ir sācis ēkas demontāžas darbus. Pašvaldības noslēgtais iepirkums liecina, ka darbi uzticēti SIA "Drvs", un līguma summa ir 101 632 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Demontētājs izvēlēts piecu pretendentu konkurencē.

Mārtiņš Mālnieks, kuram pieder iepirkumā uzvarējušais komersants, kā arī uzņēmums "Demontāža.lv", kas reāli veic darbus objektā, pauž, ka šāda tipa ēkas Latvijā kopumā pašlaik ir satraucošs jautājums, jo tautā saukto "hruščovku" oficiāli noteiktais kalpošanas laiks ir 70 gadi, kas drīz jau būs aizritējuši.

Demontējamā ēka celta 1960. gados.

Krāslavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Kavinska apgalvo, ka pašvaldības īres dzīvokļos mītošie iedzīvotāji saņēma dzīvokļus no pašvaldības dzīvokļu fonda, taču arī privatizēto dzīvokļu īpašniekiem piedāvāta iespēja mitināties pašvaldības īres dzīvokļos.

Uz augšu