Čeku loterijā var piedalīties un laimēt arī ārvalstīs dzīvojošie (2)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: skitterphoto.com

Jūlija sākumā Latvijā sāka darboties čeku loterija. Ar Latvijā izsniegtiem čekiem loterijā var piedalīties arī ārvalstīs dzīvojošie tautieši. Piedaloties Čeku loterijā, ir iespējams norādīt ārvalstu telefona numuru, vēsta portāls "baltic-ireland", atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sabiedrisko attiecību speciālistes Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa teikto.

Ja čeks ir saņemts Latvijā par Latvijā saņemtu preci vai pakalpojumu, tad loterijā var piedalīties. Ar citās valstīs izsniegtiem čekiem loterijā piedalīties nevar, norādījusi Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

» "Čeku loterijas dēļ man tagad katrs produkts būs jāpērk atsevišķi." Tauta sociālajos tīklos kaļ plānus, kā vinnēt čeku loterijā

Vienīgi jārēķinās, ka veiksmes gadījumā, saņemot laimestu, čeka oriģināls būs jāuzrāda -to varēs izdarīt klātienē vai EDS.

"Čeku loterijas viens no mērķiem ir vairot Latvijas iedzīvotāju paradumus pieprasīt darījumu apliecinošus čekus un kvītis, tādējādi sniedzot savu personisku ieguldījumu ēnu ekonomikas mazināšanai Latvijā.

Ārvalstīs dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji ir Latvijas iedzīvotāju daļa, kuru iespējās, esot Latvijā, ir piedalīties čeku loterijā ar čekiem par Latvijā iegādātām precēm un pakalpojumiem," skaidrojusi VID pārstāve.

Lai piedalītos loterijā un pretendētu uz naudas laimestiem, kā arī uz padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētajām papildu balvām, tīmekļa vietnē ir jāreģistrē čeks, kvīts vai biļete par kopējo summu vismaz pieci eiro.

Darījumu apliecinošajam dokumentam ir jābūt izsniegtam par preci vai pakalpojumu, kas saņemts no Latvijā reģistrēta nodokļu maksātāja.

» VID pārsteigti par sabiedrības lielo iesaisti čeku loterijā

Čeku loterijā var piedalīties ikviens bez vecuma ierobežojuma, izņemot VID un čeku loterijas tīmekļvietnes izstrādātāja "Mobilly" pārstāvjus. Čeku loterijā var piedalīties arī bērni, tikai tādā gadījumā reģistrētajā čekā nedrīkst būt tādi pirkumi kā alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un enerģijas dzērieni.

Pēc reģistrācijas čeks, kvīts vai biļete būs obligāti jāsaglabā, jo laimesta gadījumā tas būs jāuzrāda VID klātienē vai jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā skenētā veidā.

No 1. jūlija čeku loterijas dalībnieki ikmēneša izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 10 000 eiro vērtībā, trīs naudas balvas 5000 eiro vērtībā un 50 naudas balvas 100 eiro vērtībā. Gada izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 20 000 eiro vērtībā, četras naudas balvas 10 000 eiro vērtībā un piecas naudas balvas 2000 eiro vērtībā.

Tāpat katru mēnesi būs iespējams piedalīties padziļinātas sadarbības programmas dalībnieku sarūpēto papildu balvu izlozē. Šobrīd jūlijam papildu balvas ir pieteikuši 11 padziļinātas sadarbības programmas dalībnieki.

» Lai veicas! Latvijā sāk darboties čeku loterija

Loterijas uzvarētāji tiks paziņoti TV3 raidījuma "Superbingo" laikā, kā arī loterijas rezultāti tiks publicēti tīmekļvietnē "www.cekuloterija.lv" un "www.latloto.lv". Tāpat mēneša balvu ieguvējiem un gada izlozei izvirzītajiem loterijas dalībniekiem tiks izsūtītas īsziņas uz reģistrācijas brīdī norādīto mobilā tālruņa numuru.

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā.

Čeku loteriju organizē VID, bet informatīvi atbalsta "Latvijas loto".

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu