P 18.01.2021.

Igaunijā 10 gadus vecs zēns izdara pašnāvību. Kāpēc?

Ilustratīvs attēls

FOTO: www.pexels.com

Igaunijas pilsētā Sillamē desmit gadus vecs zēns izdarīja pašnāvību. Iespējams, ka galvenais iemesls bija sarežģītas attiecības skolā un mājas pagalmā ar vienaudžiem. Pēc zēna māsas domām, viņu īpaši aizvainojis viens konkrēts zēns, kurš dzīvoja blakus durvīs, vēsta ziņu portāls "Postimees".

Zēns izdarīja pašnāvību savās mājās trešdienas vakarā, 10. jūlijā. Policija ziņoja, ka nāve nav vardarbīga, bet tiek izmeklēta, lai noskaidrotu visus incidenta apstākļus.

Mirušā zēna vecākā māsa Anna policistiem sacīja, ka viņas brālis tika apcelts kā skolā, tā arī pagalmā.

3

Pēc Annas teiktā, brālis visvairāk cieta no zēna, kurš dzīvo blakus durvīs. Tika runāts ar viņu, bet nekas nemainījās. Pat tika iesaistīta policija, bet bez izmaiņām.

Vecākā māsa norāda, ka viņas vecāki vairākkārt vērsās pie policijas. Policijas darbinieks, ar kuru viņi runāja, sacīja, ka nevar nodot tiesai pārkāpēju, kurš vēl nav 14 gadus vecs. Māsa vaino skolas darbinieku bezdarbību, kuru pienākumos ir novērst jebkādus konfliktus.

Apsūdzētā kaimiņu zēna vecākais brālis meties aizstāvēt Antonu vietnē "Facebook", rakstot, ka mirušais zēns pieņēma tādu lēmumu vairāku iemeslu un vienaudžu dēļ, un ka viņa mazais brālis nav vainojams zēna pašnāvībā.

Austrumeiropas policijas Prefektūras pārstāve Kristina Kostina sacīja, ka policija risināja konfliktu starp diviem zēniem jau 2018. gada rudenī.

"Pirmo reizi policija saskārās ar mirušā bērna ģimeni pagājušajā gadā," sacīja Kostina. 

Tika meklēti iespējamie risinājumi, lai novērstu konfliktus starp cietušo un tās pašas skolas audzēkni un kaimiņu. Vietējais jaunatnes policijas darbinieks sazinājās ar abām pusēm (ieskaitot viņu vecākus) un nekavējoties iesaistīja skolas sociālo darbinieku.

Kad mēs bijām pārliecināti, ka šis pārpratums neprasa policijas iejaukšanos, ar sociālo darbinieku joprojām tika panākta vienošanās par to, ka skola turpinās informēt par iespējamajiem konfliktiem policiju. Turklāt jauniešu policijas virsnieks vismaz reizi nedēļā apmeklē šo skolu.

"Šā gada janvārī starp abiem puišiem radās mutiska saķeršanās. Lai to atrisinātu, sociālie darbinieki, psihologs un jaunatnes policijas darbinieks veda sarunas ar šiem puišiem. Pēc tam policija nesaņēma nekādus signālus, ka būtu vēl domstarpības," piebilda policijas pārstāve.

Pēdējos mēnešos ir saņemti citi ziņojumi no Sillamē Vanalinnas skolas par jauniešu konfliktiem. Vanalinnas skolas direktore norādīja, ka viņa nevar kontrolēt lietas, kas notikušas vasaras brīvlaikā.

"Atklāti sakot, es nesaprotu, kāpēc tā notika," skolas direktore Irina Liu sacīja par audzēkņa pašnāvību.

3

"Pamatskolas pedagogi, kuri mācīja konkrēto audzēkni, ir ļoti atbildīgi cilvēks. Viņi nekad nav palaiduši garām nekādus signālus, ja viņi redzēja, ka kaut kas notika, vienmēr pievērsa uzmanību bērniem un iejaucās konfliktos."

Attiecībā par iebiedēšanu un apcelšanu skolas direktore sacīja, ka ir nepieciešams pievērst uzmanību vārdiem.

"Apcelšanu parasti organizē bērnu grupa un skolā to parasti var ievērot, jo bērni nezina, kā slēpt savas emocijas. Taču diemžēl skolas ir lielas un bērnu ir daudz un viņi ir dažādi. Runājot par konkrēto gadījumu, vaina ir jāuzņemas vairākām pusēm," noteica direktore.

Aktuālākās ziņas