Sv 7.03.2021.

Apturēts autovadītājs, kurš sociālajā vietnē dižojies ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Pirmdien, 22. jūlijā, Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka kāds ventspilnieks sociālajā vietnē dižojies ar videomateriāliem un fotoattēliem, kuros tiek izdarīti ceļu satiksmes pārkāpumi - apzināta sānslīdes radīšana, nepārtrauktās līnijas šķērsošana, braukšana pie luksofora sarkanās gaismas, kā arī atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, vēsta policija sociālajā tīklā "Facebook" ievietotā informācija.

Valsts policija informē, ka šāda veida videomateriālus sociālajā vietnē ievieto kāds 1998. gadā dzimis autovadītājs, kurš pagājušajā nedēļas nogalē tika apturēts par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

20. jūlijā plkst. 00.21 Ventspilī, pa Lielo prospektu 1998. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu, pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu.

Vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 50 kilometri stundā, viņš pārvietojās ar ātrumu 110 kilometri stundā, tādā veidā pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu par 60 kilometriem stundā.

3

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 51 kilometra stundā līdz 60 kilometriem stundā, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums" vai ar 533. ceļa zīmi "Dzīvojamā zona", uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 360 līdz 460 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz sešiem mēnešiem.

Otrdien, 23. jūlijā, pieņemts lēmums vīrietim uz 6 mēnešiem atņemt transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Jāpiebilst, ka autovadītāja apliecību vīrietis ir ieguvis Anglijā.

Likumsargi izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri ziņo par šāda un cita veida pārkāpumiem, kuri apdraud apkārtējo drošību. Policija arī atgādina, ka par pārkāpumiem var ziņot pa telefona numuru 110.

Likumsargi atgādina - dižošanās ar pārkāpumu izdarīšanu, to filmējot, nav varoņdarbs, bet gan rupjš pārkāpums, par kuru ir paredzēts sods.