"Attīstībai/Par!" deputāti rosina ieviest ceļošanas pasi, lai atvieglotu došanos uz ārvalstīm

Pase. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijā jāievieš arī ceļošanas pase, lai atvieglotu pilsoņu došanos uz ārvalstīm, rosina "Attīstībai/Par!" (AP) deputāti.

Attiecīgos likuma grozījumus iesnieguši AP deputāti Mārtiņš Bondars, Inese Ikstena, Ilmārs Dūrītis, Artūrs Toms Plešs un Dace Bluķe.

Parlamentārieši norāda, ka Latvijas pilsoņiem, dodoties uz ārvalstīm, uz kurām ir nepieciešams iepriekš saņemt vīzu vai ieceļošanas atļauju, sava pase ir jānodod attiecīgās valsts vēstniecībai. Vīzas izgatavošana var ilgt līdz astoņām nedēļām un šajā periodā personai ir liegta iespēja braukt uz valstīm, kurās kā vienīgais ceļošanas dokuments ir derīga pase, vērš uzmanību politiķi.

AP deputāti norāda, ka praksē veidojas šādas situācijas, kad reizē pasi nepieciešams nodot vienas valsts vēstniecībai vīzas saņemšanai un reizē jādodas braucienā uz citu valsti, kur nepieciešama pase. Parlamentārieši arī norāda, ka vienu ceļošanas dokumentu var būt apgrūtinoši izmantot divās savstarpēji konfliktējošās valstīs, kādas, piemēram, ir Tuvajos Austrumos.

Grozījumu autori vērš uzmanību, ka ASV, Apvienotajā Karalistē, Vācijā un citās valstīs esot iespēja pilsoņiem nepieciešamības gadījumā saņemt otru pasi.

Kā ziņots, arī sabiedrības iniciatīvu portālā "manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par iespēju iegūt otru pasi vieglākai ceļošanai.

Portālā kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Juris Bariss. Viņš uzskata, ka divas pases atvieglotu ceļošanu uzņēmējiem, kuri bieži pārvietojas no valsts uz valsti. Divas pases atvieglos ceļojumu plānošanu, jo vīzu iegūšana prasa precīzi nenosakāmu laiku un pārklājas ar citiem braucieniem, kuros ir nepieciešama pase.

Aktuālākās ziņas