T, 28.09.2022.

Rinkēvičs un Krievijas vēstniecība Latvijā publiski apmainās ar pārmetumiem

LETA
Rinkēvičs un Krievijas vēstniecība Latvijā publiski apmainās ar pārmetumiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 17
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Foto: Edijs Pālens / LETA

Krievijas tiesībsargājošās iestādes ir veikušas likumīgas darbības nesankcionētajās akcijās Maskavā, liecina Krievijas vēstniecības Latvijā ieraksts sociālajā tīklā "Twitter", uz ko Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) atbildējis, ka Krievija pauž diplomātiskas rupjības.

Pirmdien Rinkēvičs publicēja ierakstu, kurā norādīja, ka pienākusi kārtējā diena, kad apspiež demonstrācijas Maskavā.

"Kārtējā diena, kad brutāli apspiesta miermīlīga demonstrācija Maskavā. Krievijas Federācijai ir jāievēro starptautiskās cilvēktiesību saistības, jāpārtrauc nepamatotā vardarbība pret nevainīgiem cilvēkiem un jāatbrīvo aizturētie,"

rakstīja Rinkēvičs, paužot savu nostāju par masveida demonstrantu aizturēšanu, kuri protestēja pret liktajiem šķēršļiem opozīcijas kandidātu dalībai Krievijas galvaspilsētas domes vēlēšanās.

Atbildot uz Rinkēviča komentāru, Krievijas vēstniecība Latvijā sociālajā medijā "Twitter" rakstīja, ka "Latvijā notiek interesantas lietas".

""Tiltu grāvēji" ātri pārkvalificējušies par tiesību aizstāvjiem un tagad pierāda visiem, ka "balts" ir "melns", bet tiesībsargājošo iestāžu likumīgās darbības nesankcionētajās akcijās Maskavā - tā it kā esot nepamatota vardarbība pret nevainīgiem cilvēkiem," savā profilā sociālajā medijā "Twitter" rakstīja Krievijas vēstniecība Latvijā.

"Atveriet aizkarus, paskatieties uz līdzīgām un pat nežēlīgākām policijas darbībām citās Eiropas valstīs, piemēru netrūkst. Bet pēc tam varbūt sapratīs, ka arī Latvijā viss nav kārtībā, piemēram, cilvēktiesības. Problēmas ir jārisina, nevis jākrāj desmitiem gadu," mikroblogošanas vietnē pavēstīja Krievijas vēstniecība Latvijā.

Sniedzot atbildi uz vēstniecības pausto, Rinkēvičs rakstīja: "Latvijā neliek šķēršļus demokrātiskām vēlēšanām un miermīlīgām demonstrācijām, necenšas atņemt bērnus vecākiem, kuri piedalījušies protestos, krievus nesit, tiesībsargājošos nenogalina un ar diplomātiskām rupjībām nenodarbojas, kā to diemžēl dara Krievijā."

ĀM aicināja Krieviju nekavējoties atbrīvot protestos aizturētos demonstrantus Maskavā.

"27. jūlijā un 3. augustā Maskavā notika plašas demonstrācijas, protestējot pret varasiestāžu atteikšanos reģistrēt neatkarīgos kandidātus septembrī gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. Latvija vienmēr ir iestājusies un turpinās iestāties par indivīdu tiesībām brīvi paust politisko gribu demokrātiskās, brīvās un godīgās vēlēšanās. Abos gadījumos Krievijas varasiestādes, pielietojot spēku, aizturēja lielu skaitu demonstrantu. Latvija aicina nekavējoties atbrīvot aizturētos demonstrantus," sacīts ĀM izplatītajā paziņojumā.

Ministrija uzsver nepieciešamību ievērot demokrātijas pamatvērtības un saistības, ko Krievija ir uzņēmusies Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā un Eiropas Padomē, īpaši - apņemšanos ikvienam nodrošināt Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijā garantētās tiesības uz izteiksmes brīvību un miermīlīgu pulcēšanās un biedrošanās brīvību.

Jau ziņots, ka 3. augustā Maskavas centrā policija protesta akcijas gaitā aizturējusi 685 cilvēkus, demonstrantiem Krievijas galvaspilsētas ielās no jauna protestējot pret izturēšanos pret opozīciju pirms nākamajā mēnesī gaidāmajām pašvaldības vēlēšanām.

Savukārt, jau 4. augustā saņemtas ziņas, ka Maskavas policija atbrīvojusi teju visus 3. augustā pilsētas centrā protesta akcijas gaitā aizturētos cilvēkus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu