Strenču novadā par nelikumīgām medībām dabas lieguma teritorijā aizturētas trīs personas

Mednieks ar medību bisi

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Naktī no ceturtdienas, 15. augusta, uz piektdienu Strenču novadā aizturētas trīs personas par nelikumīgām medībām dabas lieguma teritorijā, informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Naktī uz 16. augustu plkst. 1.41 Valkas policijas iecirknī tika saņemta informācija, ka Strenču novada Jērcēnu pagastā dabas lieguma teritorijā, iespējams, notiek nelikumīgas medības.

Izbraucot policijas norīkojumam teritorijā sastapti četri vīrieši, pie personām atrastas un izņemtas divas medību bises, kā arī 56 patronas. Trīs personas tika aizturētas, stāstīja Vaskāne.

VP uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233. panta 2. daļas par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Uz augšu