C 21.01.2021.

Epsteinam, iespējams, tika plaši vervētas meitenes arī Eiropā. Franču prokurori uzsākuši izmeklēšanu

Džefrijs Epsteins

FOTO: Reuters/ScanPix

Francijas prokurori ir sākuši izmeklēšanu saistībā ar apgalvojumiem par izvarošanu, kas vērsti pret ASV finansistu Džefriju Epsteinu, vēsta raidsabiedrība BBC.

Epsteinam bija dzīvoklis Parīzē, un Francijas dzimumu līdztiesību ministre Marlēna Šīpa bija aicinājusi veikt izmeklēšanu par visiem pārkāpumiem, ko viņš varētu būt bijis izdarījis Francijā.

Piektdien, 23. augustā, Parīzes prokurori uzsāka izmeklēšanu par "izvarošanu" un "seksuālu uzbrukumu" gadījumiem.

» Internetā izplatījušās sazvērestības teorijas par pedofilijā apsūdzētā miljardiera Epsteina nāvi

Epsteins daudz laika pavadīja Parīzē un viņam piederēja luksusa dzīvoklis netālu no Triumfa arkas.

Izmeklēšana "koncentrēsies uz iespējamiem noziegumiem, kas izdarīti pret Francijas iedzīvotājiem... un aizdomās turamajiem, kuri ir Francijas pilsoņi", teikts Parīzes prokurora Remija Heitsa paziņojumā.

Francijas bērnu seksuālās izmantošanas upuru aizstāvības grupa "Innocence En Danger (Innocence at Risk)" šonedēļ paziņoja, ka ir saņēmusi desmit liecinieku paziņojumus, kuros iesaistīts Epsteins par iespējamiem dzimuma noziegumiem, kas izdarīti pret nepilngadīgajām francūzietēm.

Epsteins draudzējās arī ar franču modes magnātu Žanu Luku Brunelu, kurš ASV tiesas dokumentos tika apsūdzēts par jaunu meiteņu "iepirkšanu" Epsteinam. Brunela kungs noliedzis apsūdzības.

» Pedofilijā apsūdzētā ASV miljardiera Epsteina privātā sala: okeāna paradīze ar skumju reputāciju

Epsteins bija apsūdzēts vairāku desmitu nepilngadīgu meiteņu seksuālā izmantošanā un cilvēku tirdzniecībā seksuālās izmantošanas nolūkā. Viņš miris dienu pēc tam, kad tika publiskoti dokumenti, kas dod plašāku ieskatu viņa vadītajā seksuālo pakalpojumu tirdzniecības tīklā laikā no 2002. gada līdz 2005. gadam.

Epsteina nāves apstākļu izmeklēšanu veica Ņujorkas pilsētas tiesu mediķis, un tās oficiālajos rezultātos teikts, ka viņš pakāries, izmantojot palagu.

Saskaņā ar prokuroru teikto Epsteins no 2002. līdz 2005. gadam seksuāli izmantojis desmitiem pusaudžu savos mājokļos Ņujorkas Manhetenas rajonā un Floridas štatā. Federālā izmeklēšana Epsteina lietā tiks turpināta un iespējams, ka apsūdzības var tikt izvirzītas vēl citiem cilvēkiem.

Epsteinam, kurš jau agrāk tika turēts aizdomās par vairāku desmitu nepilngadīgu meiteņu seksuālu izmantošanu, 2008. gadā izdevās izvairīties no federālām apsūdzībām un viņš pavadīja cietumā tikai 13 mēnešus.

Federālā prokuratūra Ņujorkā no jauna atvēra izmeklēšanu šajā lietā pēc tam, kad laikraksts "The Miami Herald" piesaistīja sabiedrības uzmanību Epsteina lietai, izsaucot sašutumu sabiedrībā par viņa 2008. gadā panākto vienošanos ar prokuratūru Floridā.

Aktuālākās ziņas