Bērniem Spānijā medikamentu sajaukšanas dēļ izaudzis anormāls ķermeņa apmatojums

Viens no bērniem Spānijā, kuram ārstniecības līdzekļu sajaukšanas dēļ izaudzis anormāls ķermeņa apmatojums.

FOTO: EPA/Scanpix

Spānijas mazuļu un zīdaiņu, uz kuru ķermeņiem izaudzis anormāls ķermeņa apmatojums, vecāki plāno sūdzēt tiesā farmācijas uzņēmumu, kas vēdera traucējumu zālēs ievietojis preparātus, ko izmanto, lai novērstu matu izkrišanu, vēsta "Associated Press".

Spānijas veselības aizsardzības iestādes uzņēmumu "Farma-Química Sur" vaino preparātu sajaukšanā. Tiek ziņots, ka sīrupā, ko izmanto skābes atviļņa un citu gremošanas problēmu ārstēšanā, ievietots līdzeklis, ko izmanto, lai novērstu matu izkrišanu. 

Spānijas Veselības ministrija paziņojusi, ka cietuši vismaz 20 bērni vecumā no dažām nedēļām līdz diviem gadiem.

Kāda 10 mēnešus veca zēna māte sestdien, 31, augustā, paziņoja, ka cietušās ģimenes plāno iesniegt kopīgu prasību tiesā pret "Farma-Química Sur". Uzņēmums šobrīd ir slēgts, un tam tuvākajā laikā paredzētas oficiālas pārbaudes.

Aktuālākās ziņas