Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, PVD apturējis dārzeņu pārstādes ceha darbību Jelgavā
Papildināts

Dārzeņi "airBaltic" sezonālo ēdienu prezentācijas pasākumā, kura laikā iepazīstina ar jauno "airBaltic" pavasara ēdienkarti.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis kāda dārzeņu pārstādes ceha darbību Jelgavā, otrdien, 17. septembrī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis.

"Esam apturējuši viena dārzeņu apstrādes ceha darbību Jelgavā, kas piegādāja "Baltic Restaurants Latvia", tajā skaitā Siguldai, grieztos dārzeņus, jo konkrētajā uzņēmumā bija nopietni higiēnas pārkāpumi," sacīja Balodis.

PVD publiskotā informācija liecina, ka nopietnu higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturēta SIA "Jelgavas augļi" dārzeņu apstrādes ceha darbība.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai šo Jelgavas uzņēmumu var jau sasaistīt ar saslimšanas gadījumiem Siguldā, Balodis atbildēja noliedzoši, jo vēl nav saņemti noņemto paraugu analīžu rezultāti.

"Dotajā brīdī šos gadījumus nevaram sasaistīt. Ir paņemti paraugi, bet katrā ziņā konkrētais dārzeņu sadales cehs turpināja piegādāt produktus bērnudārziem. Ņemot vērā higiēnas situāciju, dienesta ieskatā šī uzņēmuma darbību bija jāaptur līdz laboratorisko analīžu rezultātu saņemšanai, jo tiek piegādāti griezti produkti, kuri termiski netiek apstrādāti," teica Balodis.

Viņš arī pastāstīja, ka otrdien gaidāmi piektdien, 13. septembrī, paņemto analīžu rezultāti, bet pirmdien, 16. septembrī, paņemto paraugu analīžu rezultāti, visticamāk, būs šīs nedēļas beigās.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka ārstniecības iestādēs ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem līdz šim vērsušies 24 siguldieši, no kuriem septiņiem apstiprināta diagnoze par verotoksīnu producējošo Escherichiacoli infekciju.

Smaga STEC infekcijas komplikācija - hemolītiski urēmiskais sindroms - konstatēts četriem bērniem, un STEC infekcija līdz šim laboratoriski apstiprināta trim saslimušajiem bērniem. Diviem saslimušajiem bērniem STEC infekcija nav apstiprinājusies. Pārējiem slimniekiem laboratoriskās izmeklēšanas rezultāti vēl nav saņemti.

Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās ēdinātājs ir "Baltic Restaurants Latvia".

Uz augšu