Apkures sezona nav aiz kalniem! "Rīgas siltums" aicina rīdziniekus savlaicīgi pieteikt apkures pieslēgšanu

FOTO: Pixabay

AS "Rīgas siltums" devis atļauju SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" sākt apkures sezonu un aicina klientus savlaicīgi pieteikt apkures pieslēgšanu, lai mājas neizsaltu, informēja "Rīgas siltums" pārstāve Linda Rence.

Kopā atļauja dota 2759 no 2783 ēkām, par kurām veikta pilna apmaksa un apkuri klienti var uzsākt jebkurā sev vēlamā laikā.

"Rīgas siltums" aicina klientus pieteikt apkures pieslēgšanu atbilstoši laika apstākļiem, lai mājas neizsaltu, vai tajās neieviestos mitrums, jo tādējādi paietu ilgāks laiks, kamēr māja reāli iesiltu un sasniegtu vēlamo komforta temperatūru.

"Daļa iedzīvotāju joprojām kļūdaini domā, ka apkure mājām tiek pieslēgta tad, kad vidējā āra gaisa temperatūra trīs diennaktis pēc kārtas nepārsniedz +8 grādus. Šāds noteikums nepastāv jau sen. Rīgā apkures sezonu var uzsākt sev vēlamā laikā, pie nosacījuma, ka mājai nav parādu par patērēto siltumenerģiju un siltummezgls ir sagatavots apkures sezonai," skaidroja Rence.

Ēkās apkure tiek pieslēgta pēc dzīvokļu īpašnieku iniciatīvas, kad par to ir nobalsojuši vairākums dzīvokļu īpašnieku un savu vēlmi pauduši pilnvarotajai personai vai apsaimniekotājam.

Pirmos iesniegumus par apkures pieslēgšanu "Rīgas siltums" sācis saņemt jau septembra sākumā un paredzams, ka, saglabājoties šādiem laikapstākļiem, aktīvā apkures sezona varētu sākties jau tuvākajā laikā. Par apkures sezonas sākumu un beigām pieņem to datumu, kurā ir pieslēgti vai atslēgti vairāk nekā 50% ēku.

Rence arī informēja, ka ir klienti, kuri apkuri neatslēdz arī vasaras mēnešos, lai arī drēgnajās un lietainajās vasaras dienās mājoklī pastāvīgi būtu komfortabli. Šogad tādas bija 60 ēkas.

No 1. augusta siltumenerģijas lietotājiem par siltumenerģiju jāmaksā 51,90 eiro par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa.

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Uzņēmums veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 800 kilometru, no kuriem 74% atrodas uzņēmuma īpašumā.

Uz augšu