S, 23.09.2023.

Nežēlīgā dubultslepkavība un apsūdzētā pašnāvība Madonas pusē: atklājas iespējamie motīvi

Noskaties sižetu!
Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 7
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Lūka/LETA

Pirmdien, 23. septembrī, medijus pāršalca aukstasinīga dubultslepkavība, kas notikusi Madonas novadā, Cesvaines pusē. LNT raidījums "Degpunktā" noskaidrojis, ka slepkavības iespējamais iemesls ir atriebība par atlaišanu no darba kūdras purvā. Turklāt uzbrukumu viņš esot plānojis mēnešiem ilgi.

» Vīrietis, kurš Madonas novadā paveica dubultslepkavību, izdarījis pašnāvību

Divu cilvēku nežēlīga slepkavība notikusi Zosu purvā. Šeit joprojām atrodams ekskavators, kurā apšaudes brīdī atradies viens no upuriem. Dažus metrus nostāk – pie baltas degvielas tvertnes – redzama asins peļķe, tur gulējis otrs bojāgājušais. Abi strādnieki purvā darbojušies jau no agra rīta, taču darbus pārtraucis kāds vīrietis, kas ar automašīnu piebraucis pie kūdras ieguves vietām, izkāpis no spēkrata un no salona izņēmis ieroci, atklāj raidījums.

Lodes caururbušas ekskavatora stiklu, smagi ievainojot tajā sēdošo. Slepkava bez žēlastības turpinājis apšaudi un trāpījis otram strādniekam. Pēc izdarītā noziedznieks pametis notikuma vietu un devies nezināma virzienā.

Noslepkavotos vīriešus atradis viņu kolēģis, kurš netālu veicis purva izstrādes darbus. Tiklīdz par incidentu informēta policija, likumsargi sacēluši trauksmi un mobilizējuši prāvus resursus slepkavas meklēšanai. Izmeklētāji aptaujājuši vairākus vietējos iedzīvotājus un aculieciniekus. Tie informējuši par iespējamo virzienu, kur slepkava varējis doties.

Likumsargi uz autoceļiem organizējuši kontrolposteņus, iesaistīta arī specvienība. Pēc četru stundu ilgiem meklējumiem policistu operatīvais darbs vainagojies panākumiem. Turpat Madonas novadā uzieta noziedznieka automašīna, tajā smagā alkohola reibumā snaudis šāvējs. 62 gadus vecais vīrietis saslēgts rokudzelžos un aizvests uz iecirkni.

Eksperti, kas strādājuši nozieguma vietā, uz zemes atraduši medību ieroča čaulītes, kā arī kurpes, ko, iespējams, pazaudējis šāvējs, atklāj "Degpunktā".

Jāpiebilst, ka upuri ar uzbrucēju bijuši pazīstami, to apstiprināja arī sēru māktie piederīgie. Raidījuma satiktais Ēvalds, nogalinātā radinieks, norāda, ka šāvējs labu laiku atpakaļ atlaists no darba purva izstrādē, par ko ļoti apvainojies un nīdis kādreizējos kolēģus.

Izrādās, ka, iespējams, cietsirdīgo izrēķināšanos, šāvējs cītīgi plānojis un to īstenojis tikai pēc gada.

Kā jau ziņots, aizdomās par dubultslepkavību Madonas novadā aizturētais vīrietis otrdien, 24. septembrī, pēc pratināšanas izdarījis pašnāvību pakaroties, informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāve Simona Grāvīte.

» Jaunākā informācija par dubultslepkavību Madonas novadā: aizturētais bijis pamatīgā alkohola reibumā

Viņa skaidroja, ka otrdien neilgi pēc pratināšanas, kurā par dubultslepkavību aizdomās turētais sniedza detalizētu liecību par notikušo, viņš mēģināja izdarīt pašnāvību, pakaroties īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā. Plkst.15.25 īslaicīgās aizturēšanas vietas darbinieki to pamanīja un sāka reanimēšanas pasākumus, kā arī izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Mediķi, ierodoties notikuma vietā, turpināja reanimēšanas pasākumus vēl aptuveni 20 minūtes, bet personas dzīvību glābt neizdevās.

Ņemot vērā policijas pieredzi, ka šādos noziegumos aizturētām personām, apjaušot nodarītā sekas, nereti rodas suicidālas domas, viņiem parasti tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, apliecināja Grāvīte.

VP priekšnieks Ints Ķuzis tūlīt pēc notikušā licis sākt dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu un izvērtētu, vai īslaicīgās aizturēšanas vietu darbinieku faktiskā rīcība un veiktās darbības atbilst VP iekšējiem noteikumiem par darba organizāciju īslaicīgās aizturēšanas vietās un vai veiktā kontrole bijusi pietiekama, piebilda Grāvīte.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 7

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu