Brīvības ielā tiks atjaunotas četras vidi degradējošas būves

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Brīvības iela.
Brīvības iela. Foto: Lita Krone/LETA

Rīgas dome šodien uzdeva sešu mēnešu laikā īpašniekiem sakārtot četras būves Brīvības ielā 93. 

Īpašums pieder vairākām juridiskām un fiziskām personām un tas sastāv no dzīvojamās ēkas Brīvības ielā 93A, dzīvojamās mājas Brīvības ielā 93B, garāžas Brīvības ielā 93 un garāžas Brīvības ielā 93C.

2014. gadā Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēma, ka abas dzīvojamās ēkas klasificējamas kā B kategorijas vidi degradējošas būves. 2015.gadā tās tika klasificētas jau kā A kategorijas grausti, piemērojot tām nekustamā īpašuma nodokļa paaugstināto likmi 3% apmērā.

Būves atrodas Rīgas pilsētas vēsturiskā centra teritorijā un UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma objekta "Rīgas vēsturiskais centrs" aizsardzības zonā.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde ir kvalificējusi abas dzīvojamās ēkas kā ēkas ar nelielu kultūrvēsturisku vērtību, un, ņemot vērā to stāvokli pēc ugunsgrēka, ir piekritusi to nojaukšanai bez papildu nosacījumiem.

Lēmumprojekts par sakārtošanu piespiedu kārta paredz īpašniekiem ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas izstrādāt nepieciešamo dokumentāciju būvju sakārtošanai tādā apjomā, lai pilnībā novērstu to radīto bīstamību un apdraudējumu cilvēku drošībai, un pēc dokumentācijas saskaņošanas Rīgas pilsētas būvvaldē uzsākt būvju sakārtošanas darbus.

Visi sakārtošanas darbi jāpabeidz ne vēlāk kā desmit mēnešu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu