T 25.11.2020.

Foto: Ziemeļkorejas līderis balta rumaka mugurā jāj uz svēto kalnu

Ziemeļkoreja trešdien, 16. oktobrī, publicēja virkni fotogrāfiju, kurās valsts līderis Kims Čenuns redzams balta zirga mugurā, jājam uz svēto kalnu, kurā viņš bieži kāpis pirms svarīgu lēmumu pieņemšanu. Ziņots, ka netālu no kalna Kims solījies pārvarēt pret Ziemeļkoreju noteiktās sankcijas, kas likušas ciest un saniknojušas tautu, vēsta "Associated Press".

Izmantotā retorika un attēli, iespējams, domāti, lai stiprinātu Kima tēlu un veicinātu ASV pielaidību kodolieroču jautājumos.

Publicētajos fotoattēlos Kims redzams balta zirga mugurā jājam sniegiem klātajā Paektu kalnā. Tas ir augstākais punkts Korejas pussalā. Gan kalns, gan baltais zirgs tiek asociēti ar Kimu dinastijas valdīšanu.

Ziemeļkorejas līderis iepriekš Paektu apmeklējis pirms sava ietekmīgā tēvoča nāvessoda 2013. gadā un pirms diplomātisko attiecību uzsākšanas ar Dienvidkoreju pērn.

Dienvidkorejas mediji nekavējās spekulēt, ka Kims varētu apsvērt jaunu pieeju sarunās ar ASV. Iepriekš viņš pieprasīja, lai ASV līdz decembrim nāk klajā ar jauniem piedāvājumiem, lai saglābtu vēsās diplomātiskās attiecības.

"Viņš, sēdēdams zirga mugurā Paektu virsotnē, ar dziļām emocijām atcerējās smago ceļu uz lielo mērķi - uzbūvēt pasaulē visstiprāko valsti, ar ticību un gribasspēku, tikpat spēcīgu kā Paektu," paziņojusi Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Ziemeļkorejas dokumenti vēsta, ka valsts pirmais līderis, Kims Irsens, Paektu nogāzēs Otrā pasaules kara laikā bija izveidojis partizānu, kas cīnījās pret japāņiem, nometnes. Savukārt Kima Čenira biogrāfijā rakstīts, ka viņš ir dzimis Paektu, kad debesīs parādījusies dubulta varavīksne.

Arī balts zirgs tiek izmantots kā propagandas simbols. Kimu dzimtas pārstāvji vairākkārt tikuši attēloti, jājam tieši uz šādiem dzīvniekiem.

Aktuālākās ziņas