Neskaidros apstākļos visticamāk miris "Islāma valsts" līderis Abū Bakri al Bagdādi

«Daesh» kaujinieks

Saistībā ar ASV īpašo operāciju spēku uzbrukumu Sīrijas Idlibas provincē, sestdien, 26. oktobrī, domājams, gājis bojā džihādistu grupējuma "Islāma valsts" līderis Abu Bakrs al Bagdadi, svētdien ziņo ASV mediji.

CNN avoti vēsta, ka teroristiskā grupējuma līderis varētu būt zaudējis dzīvību, sprāgstot pašnāvnieka vestei.

Pret Bagdadi rīkota speciāla operācija, ko nedēļu iepriekš sankcionējis ASV prezidents Donalds Tramps, bet iespējams, ka grupējuma līderis uzspridzinājies pats, norāda plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz vairākiem avotiem valdībā.

» Tramps draud ASV sagūstītos "Islāma valsts" karotājus izlaist pie Eiropas robežām

Zināmu intrigu uztur arī pats Donalds Tramps, kurš sestdien savā "Twitter" kontā publicējis noslēpumainu ziņu: "Tikko notika kas patiešām liels!"

Šī informācija nav oficiāli apstiprināta, bet, kā vēsta izdevums "Newsweek", ASV armijas pārstāvis informējis Balto namu, ka Pentagons "ar augstu pārliecības pakāpi" uzskata, ka nogalināts "vērtīgs mērķis", kas bijis tieši al Bagdadi. Galīgais apstiprinājums varētu tikt sniegts pēc biometrisko datu pārbaudes.

» Afganistānas sprādziens kāzu svinībās: atbildību uzņēmies ekstrēmistu grupējums "Islāma valsts"

"Islāma valsts" vēl salīdzinoši nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Aktivizējoties operācijām pret "Islāma valsti", grupējums Sīrijā un Irākā tagad zaudējis visas agrākās teritorijas.

Taču "Islāma valsts" cenšas nostiprināties Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.