Prezentēs grāmatu "Iespējamās tikšanās" - Latvijā slavenu personu sarunas ar cilvēkiem ar invaliditāti (1)

Apollo.lv
Vaira Vīķe - Freiberga
Vaira Vīķe - Freiberga Foto: Publicitātes foto

7. novembrī, plkst. 18.30, Bruņinieku ielā 63, apgāds "Jumava" aicina uz grāmatas "Iespējamās tikšanās" prezentācijas koncertu. Grāmatas varoņi - Latvijā zināmas personības un talantīgie cilvēki ar invaliditāti. Pašmāju jaunie mūziķi atskaņos noskaņu skaņdarbus, muzikāli raksturojot varoņu satikšanās sižetus.

"Iespējamās tikšanās" ir nozīmīga grāmata par līdzcilvēkiem sabiedrībā - ar garīgiem vai fiziskiem traucējumiem, kuri grāmatā atklājot savu ikdienu, apņēmību, mērķus, kā arī ceļu uz tiem, top par iedvesmas paraugu dzīvei un personiskām atklāsmēm ikvienam. Viņu skaitā arī astoņas Latvijā pazīstamās personības - Vaira Vīķe Freiberga, Iveta Apkalna, Juris Cālītis, Aina Poiša, Kārlis Kazāks u.c., atsaucās dalīties personiskos pieredzes stāstos.

Vienlaikus grāmata vēsta par sabiedrībā tā dēvētajām neērtajām tēmām, aktualizējot būtisku problēmsituāciju valstī, kura tiecas tapt būt sadzirdēta, lai kopējā sabiedrība taptu iejūtīgāka un mācītos izprast, kā arī pieņemt realitāti, ka esošajā vidē ap mums ir arī citādi cilvēki.

» Aleksejs un viņa "cilvēks suņa kažokā" Serēna. Ko neredzīgam cilvēkam nozīmē suns-pavadonis?

Grāmatas prezentācijā sarunas vadīs apgāda "Jumava" valdes priekšsēdētājs Juris Visockis, apgāda projekta vadītājs Zigurds Beinerts un žurnāliste Ērika Šmeļkova.

Iveta Vējone: "Šī grāmata ir par mūsu līdzcilvēkiem. Viņu mērķiem un ceļu uz to sasniegšanu bailēm un to pārvarēšanu, sasniegumiem un neveiksmēm. [..] Sabiedrībā mēs dažkārt varam redzēt robežlīnijas, kuras mēģina novilkt cilvēki, kam nav atbilžu uz neērtiem jautājumiem un trūkst drosmes tos uzdot. Šajā grāmatā netrūkst arī neērtu jautājumu. Un patiesu un atbruņojošu atbilžu. Vēl ir daudz jāpaveic, lai nojauktu iedomātās robežas, kas bieži neļauj saskatīt būtisko - cilvēku."

Koncertā piedalīsies tādi pašmāju mūziķi kā – Ieva Lapkovska (flauta), Kintija Alpe (balss, ģitāra), Roberts Reingolds (balss), kā arī pārsteiguma muzikālie viesi!

Bruņinieku ielā 63 telpās būs iespēja nobaudīt sociālā uzņēmuma SIA "RB Cafe" produkciju, kuru sagatavo cilvēki ar īpašām vajadzībām, kā arī par īpaši draudzīgu cenu varēs iegādāties grāmatu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu