Lietuvas vīriešu basketbola izlasi trenēs Maskoļūns

Darjus Maskoļūns

FOTO: AFP/SCANPIX

Par jauno Lietuvas vīriešu basketbola izlases galveno treneri otrdien Kauņā iecelts Darjus Maskoļūns, vēsta ieraksts Lietuvas Basketbola federācijas (LKF) mājaslapā internetā.

Maskoļūns par Lietuvas izlases galveno treneri ievēlēts otrdien LKF Izpildkomitejas sēdē Kauņā. Finālbalsojumam bija izvirzīti divi kandidāti - Maskoļūns, kura kandidatūru izvirzīja LKF prezidents Arvīds Sabonis, un Antans Sireiks, kuru izvirzīja Lietuvas Basketbola treneru asociācijas prezidents Vids Gedvils.

Vēlēšanās pēc debatēm par kandidātiem par Maskoļūnu balsoja 13 LKF izpildkomitejas locekļi, par Sireiku - viens.

Maskoļūns, kurš pēdējos sešos gados jau ir bijis Lietuvas izlasē kā treneris gan Jona Kazlauska, gan Daiņus Adomaiša vadītajā Lietuvas valstsvienībā, kopā ar izlasi ir izcīnījis sudraba medaļu 2013. un 2015.gada Eiropas čempionātā.

48 gadus vecais speciālists pašreiz ieņem trenera asistenta posteni Kauņas "Žalgiris" komandā, bet iepriekš speciālists jau paspējis pabūt galvenā trenera ādā gan "Žalgiris", gan Viļņas klubā "Lietuvos rytas", gan Polijā.

Pirmais izaicinājums, ar ko Maskoļūnam būs jātiek galā, būs 2021.gada Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīra spēles nākamā gada februārī. 21.februārī Lietuva tiksies ar Beļģiju un 24.februārī - ar Čehiju. No 23. līdz 28.jūnijam Lietuvas izlasei stāv priekšā olimpiskais kvalifikācijas turnīrs.

Redaktors iesaka