T 2.12.2020.

Gobzems: "Parasti noziegumi notiek nakts aizsegā, un tā notiks arī ar partiju finansēšanu."

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Saeimas koalīcija grozījumus Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, kas paredz būtiski kāpināt valsts budžeta līdzekļu apmēru partijām, plāno pieņemt nakts aizsegā, parlamenta sēdē debašu laikā pieļāva deputāts Aldis Gobzems.

Budžeta paketes izskatīšanu Saeima sāka trešdien plkst. 9. Patlaban izskan dažādas versijas par to, cikos sēde vai vismaz tās daļa varētu noslēgties. Daļa deputātu aģentūrai LETA norādīja, ka jārēķinās ar to, ka sēde nebeigsies agrāk par plkst.22, savukārt citi politiķi izsaka minējumu, ka sēde varētu ievilkties arī pēc pusnakts.

Gobzems pieļāva, ka lēmuma izsludināt sēdes pārtraukumu līdz ceturtdienas rītam nepieņemšana saistīta ar to, ka koalīcija vēlas "nakts melnumā" pieņemt grozījumus partiju finansēšanas likumā.

"Parasti noziegumi notiek nakts aizsegā, un tā notiks arī ar partiju finansēšanu. Mēs tuvojamies nozieguma izdarīšanas brīdim. Mēs šonakt piedzīvosim to, kā koalīcija pastrādā noziegumu pret Latvijas tautu," prognozēja politiķis.

No budžeta paketē iekļautajiem 28 likumprojektiem vairāk nekā desmit stundu laikā deputāti izskatījuši vien deviņus, turklāt priekšlikumiem bagātākie likumprojekti vēl ir tikai sekos.

Opozīcijas deputāti aktīvi izmanto iespēju debatēt teju par katru likumprojektiem iesniegtajiem priekšlikumiem. Koalīcijas pārstāvji no tribīnes šodien runājuši ievērojami mazāk.

Iepriekš ticis norādīts, ka nākamā gada valsts budžets tiks pieņemts 13. un 14. novembra sēdēs.

Aktuālākās ziņas