T 2.12.2020.

Deputāti noraida opozīcijas priekšlikumu par sēdes pārcelšanu, strādās bez pārtraukuma

Saeima. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Saeimas deputātu vairākums trešdien, 13. novembra vakarā noraidīja opozīcijas deputātu priekšlikumu ārkārtas sēdi, kurā tiek izskatīts nākamā gada budžets, pārtraukt līdz ceturtdienas plkst. 9.

Opozīcijas deputāti ierosināja izsludināt ārkārtas sēdes pārtraukumu līdz nākamās dienas rītam.

Deputāts Ivars Zariņš (S) skaidroja, ka, "ja Latvija kā tiesiska un demokrātiska valsts nav tikai fikcija, kur Saeima tiek izmantota tikai kā balsošanas mašīna, tad normāli būtu atsākt darbu rītā".

Viņaprāt, 11 stundu darbs ceturtdien ir pietiekams un normāli būtu pie darba atgriezties rīt no rīta.

"Ja tā nedarām, tad baumas, ka koalīcija vēlas nakts melnumā īstenot savus melnos darbiņus, ir patiesība. Aprēķins ir uz to, ka opozīcija būs nogurusi, liela daļa sabiedrības gulēs saldā miegā. Partiju finansēšana būs nakts melnumā, lai pēc tam ar labi padarīta darba sajūtu ietu saldā miegā," sacīja politiķis.

Politiķis Aldis Gobzems, kurš pieteicies runāt pret priekšlikumu, aicināja "visas koalīcijas marionetes" balsot pret pārtraukuma izsludināšanu. "Pārējos aicinu balsot pēc sirdsapziņas," teica politiķis.

Par opozīcijas deputātu priekšlikumu nobalsoja 32 deputāti, savukārt 56 parlamentārieši nobalsoja pret pārtraukuma izsludināšanu.

Pēc nepilnām desmit minūtēm cita opozīcijas deputātu grupa iesniedza identisku priekšlikumu, rosinot pārtraukt sēdi, to atsākot rīt plkst. 9.

Deputāte Jūlija Stepaņenko mudināja koalīcijas deputātus būt godīgiem pret saviem vēlētājiem.

Pret šādu priekšlikumu izvēlējās runāt deputāts Aldis Adamovičs (JV). "Tā kā viss ir slikti un valsts iet bojā, aicinu strādāt bez pārtraukuma," teica politiķis.

Arī šis balsojums noslēdzās ar priekšlikuma noradīšanu, 33 deputātiem balsojot par, bet 57 parlamentāriešiem balsojot pret.

Opozīcija rosināja arī trešo balsojumu par pārtraukumu līdz 14. novembrim plkst. 9, kas arī tika noraidīts. Par pārtraukumu balsoja 30 deputāti un pret bija 56 parlamentārieši.

Gobzems pārmeta koalīcijai nedomāšanu par Saeimas ēdnīcas personālu, kuri visu laiku ir "uz kājām", kā arī norādīja uz Darba likuma nosacījumiem par to, ka darba laikam jābūt ierobežotam.

Kā ziņots, budžeta paketes izskatīšanu Saeima sāka trešdien plkst. 9. Patlaban izskan dažādas versijas par to, cikos sēde vai vismaz tās daļa varētu noslēgties. Daļa deputātu aģentūrai LETA norādīja, ka jārēķinās ar to, ka sēde nebeigsies agrāk par plkst. 22, savukārt citi politiķi izsaka minējumu, ka sēde varētu ievilkties arī pēc pusnakts.

No budžeta paketē iekļautajiem 28 likumprojektiem 11 stundu laikā deputāti izskatījuši vien deviņus, turklāt priekšlikumiem bagātākie likumprojekti vēl ir tikai sekos.

Opozīcijas deputāti aktīvi izmanto iespēju debatēt teju par katru likumprojektiem iesniegtajiem priekšlikumiem. Koalīcijas pārstāvji no tribīnes šodien runājuši ievērojami mazāk.

Iepriekš ticis norādīts, ka nākamā gada valsts budžets tiks pieņemts 13. un 14. novembra sēdēs.

Aktuālākās ziņas