"Ir visi priekšnosacījumi, lai paraksti tiktu savākti." Sociologs par Saeimas atlaišanu

Pētījumu centra "SKDS" direktors Arnis Kaktiņš

FOTO: Zane Bitere/LETA

Gada laikā varētu tikt savākti nepieciešamie paraksti 13.Saeimas atsaukšanas ierosināšanai, pieļāva pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Kā sacīja eksperts, ja aplūko sabiedrības vērtējumu par Saeimas un valdības darbu, iedzīvotāju uzticības līmeni un apmierinātību ar to, kā strādā valdība un parlaments, tad sabiedrības noskaņojumā ir visi priekšnosacījumi, lai paraksti tiktu savākti.

"Zināms, ka latvieši ir kūtri, bet tas, kas ir viņu sirdīs, parāda, ka ir visi priekšnosacījumi, lai paraksti savāktos," pauda sociologs. Vienlaikus viņš piebilda, ka latviešiem ar noskaņojumu ne vienmēr ir pietiekami, lai dotos un kādā veidā aktīvāk paustu savu neapmierinātību.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka CVK novembrī nolēma parakstu vākšanai reģistrēt gan biedrības "Varu Latvijas tautai", gan Centra partijas Saeimas atsaukšanas ierosināšanas iniciatīvu.

Parakstu vākšanas termiņš noslēgsies 2020. gada 14. novembrī. Ja likumā noteiktajā termiņā tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamais parakstu skaits - 154 865 - tiks savākts, par šo jautājumu būs jānotiek tautas nobalsošanai.

Kopš piektdienas, kad sākās parakstu vākšana Saeimas atsaukšanas ierosināšanai, par šo iniciatīvu portālā "Latvija.lv" parakstījušies nedaudz vairāk kā 20 000 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Sestdien ap plkst. 19 bija savākti vismaz 15 000 paraksti, bet svētdienas pusdienlaikā to skaits sniedzis jau pārsniedzis 20 000.

Aktuālākās ziņas