Foto: Tūkstošiem gaismās iedegas lāpu gājiens (6)

Šodien, 18. novembrī, Latvija svin savu 101. gadadienu. Par godu svētkiem tika rīkots lāpu gājiens, kurš pulcējis lielu skaitu interesentu.

Pulcēšanās gājienam sākās plkst. 17, kad arī varēja dzirdēt svētku koncertu ar Līgas Priedes uzstāšanos. Koncerta laikā uz ekrāna rādīja iedzīvotāju iesūtītos stāstus par Latviju - par lietām, kas rada lepnumu un dziļas pārdomas par dzimteni.

Šī gada lāpu gājiena sauklis ir "Stāsti par Latviju!", tad gājiena sākumā sanākušie cilvēki dodoties pie Brīvības pieminekļa veidoja lielu kolonnu.

Pārsvarā lapu gājiena dalībnieki iet klusējot vai sarunājoties savā starpā, taču šoreiz tas notiek arī ar muzikālo pavadījumu.

Nacionālā apvienība lāpu gājiena tradīciju iedibināja 2003. gada 18. novembrī, kad tobrīd vēl jauniešu apvienība "Visu Latvijai!" nolēma rīkot pirmo lāpu gājienu Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā.

Zeltīts pavēstīja, ka katru gadu šis gājiens pulcē aizvien vairāk dalībnieku, kopš 2013. gada jau pārsniedzot 10 000 dalībniekus. Valsts simtgades lāpu gājienā esot devušies vairāk nekā 20 000 dalībnieku.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu