Sv, 4.12.2022.

Šauļos drosmīga pārdevēja notver ar nažiem bruņojušos laupītāju

LETA
Šauļos drosmīga pārdevēja notver ar nažiem bruņojušos laupītāju
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Lita Krone/LETA

Drosmīga lietuviešu pārdevēja palīdzējusi notvert veikala aplaupītāju, aizkavējot viņu, līdz ierodas policija, vēsta Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas ziņu portāls "Lrt.lt".

Kā paziņojis Šauļu apriņķa policijas komisariāts, kāds ar nažiem bruņojies un, domājams, narkotiku abstinences mākts vīrietis sejas maskā ap astoņiem vakarā ienācis nelielā Šauļu veikaliņā, gatavojoties aplaupīt kasi, taču, pateicoties pārdevējas Aurēlijas Paulauskienes apņēmībai, viņam šis nodoms nav izdevies.

Laupītājs pieprasījis pārdevējai naudu, taču viņa kasi nav atvērusi, bet atgājusi no savas vietas un izskrējusi ārā. Kamēr vīrietis centies pats atvērt kasi, Aurēlija saukusi palīgā un ar savu augumu no ārpuses stingri turējusi ciet durvis.

Izbiedētais iebrucējs tā arī nepaspējis atvērt kasi un mēģinājis bēgt, taču nav spējis atvērt durvis. Visādi izmēģinājies izkļūt no veikala, viņš beidzot izsitis skatlogu un aizbēdzis, taču pa to laiku paspējusi atsteigties policija, ko izsaukuši cilvēki, dzirdot pārdevējas palīgā saucienus.

Sekojot cilvēku norādēm un palīdzot policijas sunim, laupītājs notverts kādā no tuvējām ielām un aizturēts. Policijai viņš nav pretojies.

46 gadus vecajam vīrietim, kas Lietuvā un ārvalstīs jau vairākkārt tiesāts par zādzībām, tiesa kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu uz trim mēnešiem.

» "Kāds no augšas stāvējis klāt, ka neapjuku." Veikala darbinieks par sievietes dzīvības izglābšanu veikalā Rīgā

Aurēlijai Šauļu policijas komisariāta priekšnieks Marijus Macis pasniedzis apbalvojumu - sargeņģeļa statueti, ko policija piešķir par pilsonisku drosmi un palīdzību līdzcilvēkiem.

Turklāt izrādās, ka savā ģimenē viņa nav vienīgā, kas apbalvota ar šādu statueti, - pirms četriem gadiem to par zagļa aizturēšanu saņēmis arī viņas vīrs Renāts Paulausks.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu