Laikmetīgā māksla? Par 150 000 ASV dolāru tirgo pie sienas pielīmētus banānus

FOTO: EPA/Scanpix

ASV, Maiami dzīvojošam Itāļu māksliniekam Mauricio Katelānam par neticamu naudas summu ir izdevies pārdot kādu savu mākslas darbu - pie sienas pielīmētu banānu, ziņo medijs "Daily Mail". 

Mākslas darbs saucas "Komiķis". Kāda franciete ir bijusi pirmā laimīgā pircēja. "Daily Mail" ziņo, ka viņa jau iepriekš ir iegādājusies mākslas darbus no izstāžu nama "Perrotin", bet šis ir pirmais mākslas darbs no mākslinieka Mauricio Katelāna. Sieviete iegādājās šo darbu par 120 000 ASV dolāru. 

Nākamajā kārtā, kāds Franču vīrietis arī iegādājās šo mākslas darbu par tādu pašu summu. Bet priekš trešās kārtas mākslinieks kopā ar izstāžu nama īpašnieku Emanuelu Perrotinu vienojās, ka "banānam" tiks pacelta cena līdz 150 000 ASV dolāru. Divas institūcijas jau ir izrādījušas interesi par to. 

FOTO: EPA/Scanpix

Mākslinieks esot bijis ļoti izvēlīgs un sīkumains, lai izvēlētos perfekto augli priekš sava mākslas darba. Viņš arī ļoti uzmanīgi izvērtēja, kurā vietā banānam vajadzētu stāvēt attiecībā pret sienu. 

Mākslas galerijas "Perrotin" īpašnieks Emanuels jau 27 gadus satrādājas ar Itāļu mākslinieku. Viņš stāstīja, ka bijis pārsteigts par lielo piekrišanu "banānam". 

Mākslas darba pilna koncepta radīšana Katelānam aizņēmusi aptuveni gadu. 

"Es nevarēju izdomāt, kā to pabeigt," stāstīja mākslinieks.

"Tad vienu dienu es pamodos un sapratu, ka banānam ir jābūt vienkārši banānam."

Tiesa, Mauricio nevarēja pamatot sava mākslas darba nozīmi. Viņš esot iedvesmojies no "visām lielajām gleznām", kuras viņš ir redzējis mākslas galerijās. 

Uz augšu