T 21.10.2020.

Latvijas bobslejisti izcīna medaļu PK posmā

Latvijas bobslejisti (pilots Oskars Ķibermanis)

FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa četrinieku ekipāža sestdien Leikplesidas trasē ASV Pasaules kausa otrajā posmā sezonas pirmajās četrinieku sacensībās ierindojās otrajā vietā, piekāpjoties vien Kanādas četriniekam ar pilotu Džastinu Kripsu.

Šajās sacensībās Latviju pārstāvēja Ķibermanis ar stūmējiem Matīsu Mikni, Lauri Kaufmani, kuram tā bija debija Pasaules kausa mačos un uzreiz medaļa, un Arvi Vilkasti.

Pirmajā braucienā 20 ekipāžu konkurencē Ķibermanis startēja septītais un nedaudz neprecīzi izbrauca līko taisni un ieņēma otro vietu.

Pirmajā vietā pēc pirmā brauciena bija kanādieša Kripsa ekipāža, kura finišēja 54,55 sekundēs, latviešus apsteidzot par 0,17 sekundēm, bet trešā, atpaliekot no Kripsa par 0,21 sekundi, bija vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža.

Vācu un kanādiešu ekipāžas līko trasi izbrauca ar krietni lielāku saslīdēšanu nekā latvieši, taču tehnika slīdēja nevainojami.

Otrajā braucienā teicami trases beigu daļu nobrauca austrietis Benjamins Maiers, kurš pēc pirmā brauciena bija ceturtais. Viņš apsteidza Frīdrihu.

Ķibermanis līkajā taisnē nedaudz neprecīzi izbrauca, divreiz atsitoties pret bortu, taču nosargāja pirmo vietu pirms pēdējā dalībnieka Kripsa, nodrošinot vismaz otro vietu.

Kripss nobrauca pat sliktāk par Ķibermani, taču tehnika slīdēja tik labi, ka ļāva apsteigt Latvijas ekipāžu par 0,39 sekundēm. Pēc ilgāka laika bez medaļām palika Vācija.

Svētdien turpat Leikplesidā vēlreiz notiks četrinieku sacensības.

Pirmajā posmā Leikplesidā notika divas divnieku sacensībās, kurās Ķibermanis ar Mikni ieņēma divas ceturtās vietas.

Pasaules kausa posmos Ziemeļamerikā startē tikai Ķibermaņa un Ralfa Bērziņa ekipāžas, bet Latvijas titulētākais pilots Oskars Melbārdis vismaz līdz Jaunajam gadam startēs Eiropas kausa apritē.

Otrajā posmā nepiedalās arī Bērziņš, kuram sezonas turpinājums arī ieplānots Eiropas kausā.

Iepriekšējā sezonā Ķibermanis bija otrais divnieku un četrinieku kopvērtējumā, kā arī ieņēma otro vietu kopējā ieskaitē, piekāpjoties tikai dominējošajam vācietim Frančesko Frīdriham.

Tikmēr Bērziņš debitēja Pasaules kausa apritē un Siguldā izcīnīja divas septītās vietas divniekos.

Sākotnēji pirmais posms bija paredzēts Pārksitijā, tam norisinoties no 25.novembra līdz 1.decembrim, tomēr Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) ievadošo etapu pārcēla uz Leikplesidu. Sacensības Pārksitijā tika nolemts atcelt, jo trases personāls nevarēja garantēt, ka līdz sezonas sākumam izdosies salabot saldēšanas sistēmu. Tāpēc, lai izvairītos no lieka riska, lemts sacensības pārcelt uz Leikplesidu.

Pēc tam Pasaules kausa sezona turpināsies janvārī ar mačiem Vinterbergā, Laplaņā, Insbrukā un Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri par Vecā kontinenta godalgām cīnīsies Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.