Sv 24.01.2021.

Gada īsākā diena! Kādi laikapstākļi gaidāmi šodien?

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Sinoptiķi vēsta, ka astronomiskā ziema svētdienas rītā visā Latvijā sākusies ar siltu un mitru laiku, liecina meteoroloģiskā informācija.

Saulgriežu brīdis bija plkst.6.19. Svētdiena ir gada īsākā diena; tās ilgums no sešām stundām un 26 minūtēm Latvijas tālākajā ziemeļu punktā Rūjienas novadā līdz septiņām stundām un divām minūtēm valsts tālākajā dienvidu punktā Daugavpils novadā.

Rīgā saule lēks deviņos un rietēs plkst.15.44, saules spīdēšanas ilgums (aiz mākoņiem) būs vien 6 stundas un nepilnas 44 minūtes. Salīdzinājumam - gada garākā diena, 21. jūnijs, Rīgā bija 17 stundas un 52 minūtes gara.

Saulgriežu rītā Latvijā apmākušās debesis, gaisa temperatūra +5..+7 grādi, teju visur ir dūmaka vai migla, vietām sīks lietus. Valsts austrumu daļai no dienvidiem tuvojas neliels līdz mērens lietus. Vējš lēni pūš no dienvidiem.

Rīgā apmācies rīts, gaisa temperatūra +6 grādi, pūš dienvidu vējš 3-6 metri sekundē.

Maksimālā gaisa temperatūra sestdien dienas laikā Latvijā bija +2..+6 grādi.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 21.decembrī bija nepilni +27 grādi Spānijas austrumu piekrastē. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu -26 grādi Somijas galējos ziemeļos.