P, 26.09.2022.

"Vajadzēja būt dienai, bet bija melns kā pusnaktī." Austrālijas pilsētas iedzīvotāji patvērumu no liesmām meklē jūras krastā

"Vajadzēja būt dienai, bet bija melns kā pusnaktī." Austrālijas pilsētas iedzīvotāji patvērumu no liesmām meklē jūras krastā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Spēcīga vēja dzīts savvaļas ugunsgrēks Austrālijas Viktorijas štatā pilnībā atgriezis no pārējās pasaules nelielo Mallakūtas pilsētiņu, liekot aptuveni 4000 tās iedzīvotājiem meklēt glābiņu jūras krastā, un varas iestādes apsver iespēju evakuēt viņus pa jūru.

Biezi, melni dūmi pilsētu tin tumsā, kurai cauri saskatāmas liesmas.

"Vajadzēja būt dienai, bet bija melns kā pusnaktī, un mēs dzirdējām uguni plosāmies," britu raidorganizācijai BBC pastāstīja kāds vietējais iedzīvotājs. Viņš arī piebilda, ka cilvēki bija gatavi mesties ūdenī, ja karstums sasniegtu piekrasti.

Viktorijas štata premjerministrs Denjels Endrjūss lūdzis Amerikas Savienotajām Valstīm un Kanādai palīdzēt ar 70 ugunsdzēsējiem. Viņš arī pastāstījis, ka četri cilvēki šobrīd tiek uzskatīti par pazudušiem.

Štata ārkārtējo situāciju dienesta komisārs Endrjū Krisps atzinis, ka liesmas nodarījušas lielus postījumus īpašumiem visā reģionā.

Tikmēr Jaundienvidvelsas štatā savvaļas ugunsgrēki prasījuši divu cilvēku dzīvības Kobargo pilsētā un vēl viens tiek uzskatīts par pazudušu.

Situāciju abos apdzīvotākajos Austrālijas štatos kopš pirmdienas krasi pasliktinājis karstums apvienojumā ar spēcīgu vēju un negaisiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu