Noskaidroti visi "Supernovas" finālisti. Markus Riva finālā nav iekļuvis (3)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ieskats "Supernova 2019" fināla aizkulisēs
Ieskats "Supernova 2019" fināla aizkulisēs Foto: Lauris Vīksne

Ceturtdien, 16. janvārī, tika publiskoti to deviņu izpildītāju vārdi, kuri pretendē pārstāvēt Latviju šā gada "Eirovīzijā". 

“Supernova 2020” finālā 8. februārī piedalīsies Samanta Tīna, Edgars Kreilis, Katrīna Dimanta, Miks Dukurs, ANNNA, Bad Habits, DRIKSNA, Katrīna Bindere un Seleste. Tātad kopumā šī gada vienīgajā konkursa tiešraidē LTV1 par uzvaru “Supernovā” un tiesībām pārstāvēt Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā, Nīderlandē, cīnīsies deviņi dalībnieki.

Šogad konkursa finālistus no 26 klātienes atlasē startējušajiem dalībniekiem izvēlējās starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija gan mūzikas ierakstu, mūzikas menedžmenta un mediju, kā arī komunikācijas jomas profesionāļi, gan konkursa rīkotāji no Latvijas Televīzijas. Vērtējot pretendentus, žūrija ņēma vērā vairākus faktorus – dziesmas oriģinalitāti un uzbūvi, muzikālo potenciālu, dziesmas vēstījumu, izpildītāja vokālās dotības un spējas, potenciālu konkurēt starptautiskajā tirgū un to, kā konkrētais mākslinieks un dziesma varētu izskatīties un Eirovīzijas lielās skatuves.

Tika ņemta vērā arī YouTube platformas datu analīze, kas atspoguļo to, kā sabiedrība “patērējusi” atlases kārtā izskanējušās 26 dziesmas šīs nedēļas laikā.

Papildus astoņiem finālistiem žūrija deva iespēju “Supernova” finālā šogad startēt arī jaunajai izpildītājai Selestei. “Konkursam ir svarīgi, ka ir jauni, spējīgi un drosmīgi mākslinieki, kuriem ir sapnis par lielo skatuvi un nav aizspriedumu pret šo konkursu. Seleste sevi ļoti labi parādīja atlasē, šī ir viņas pirmā uzrakstītā dziesma, un mēs ceram, ka šis viņai un citiem jaunajiem māksliniekiem dos vajadzīgo impulsu savu mērķu sasniegšanai,” žūrijas izvēli pamatoja “Supernova 2020” producente Ilze Jansone.

“Supernova 2020” finālā iekļuvušo dziesmu atskaņošanas sarakstu iespējams atrast šeit

Jau ziņots, ka šogad "Supernovas" noteikumi ir mainīti. 

Šogad konkursam būs tikai viena tiešraide 8. februārī, kad varēs noskaidrot, kurš no pretendentiem dosies uz 65. starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu, kas šogad maijā notiks Nīderlandes pilsētā Roterdamā.

Atgādinām, ka pērn Latviju "Eirovīzijā" pārstāvēja grupa "Carousel" ar dziesmu "That Night". Tas bija trešais gads pēc kārtas, kad Latvija nepārvarēja "Eirovīzijas" pusfināla barjeru.

Foto: 2019. gada "Eirovīzijas" fināls

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu