Restorānu biedrība aicina Levitu iesaistīties Jūrmalas restorāna lietā

Jānis Jenzis

FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas Restorānu biedrība (LRB) ir nosūtījusi atklāto vēstuli Valsts prezidentam Egilam Levitam ar aicinājumu iesaistīties šefpavāra Laura Aleksejeva restorāna "36. līnija" pārvaldnieka SIA "Lauris Restaurant Service" problēmas risināšanā, informēja biedrības prezidents Jānis Jenzis.

Viņš uzsvēra, ka ēdināšanas nozare aicina valsts augstākās amatpersonas "atjaunot valstī tiesiskumu un likuma piemērotājiem vadīties pēc tā gara, nevis burta".

Jenzis norādīja, ka, uzrunājot Satversmes tiesas tiesnešus, Levits šā gada sākumā visiem atgādināja, ka tiesiskuma ienaidnieks ir tiesību normu formāla ievērošana, un tiesiskā valstī šāda situācija nav pieļaujama.

"Restorānu biedrība uzskata, ka arī šajā gadījumā tiesas rīcība ir nepieņemama un grauj tiesiskumu un tiesisko paļāvību, kā arī nodara būtisku kaitējumu uzņēmumam, nozarei un Latvijas uzņēmējdarbības videi kopumā. Tāpēc lūdzam Valsts prezidentu iesaistīties šīs situācijas saprātīgā un tiesiskā noregulējumā," vēstulē pauž Jenzis.

Viņš norādīja, ka "Lauris Restaurant Service" Jūrmalā pieder divi tūristu iecienīti restorāni - "36. līnija" un "Apetit", kā arī banketu zāle, kas tiek izmantota tikai vasaras sezonā.

"Uzņēmums ir ēdināšanas nozares lepnums, bet tā līdzīpašnieks un šefpavārs Lauris Aleksejevs - viens no restorānu kultūras aizsācējiem Latvijā un mūsdienu latviešu virtuves vēstnešiem pasaulē," uzsvēra Jenzis.

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka dabas aktīvistu pretenziju dēļ uz laiku Jūrmalā slēgts restorāns "36. līnija". Pēc restorāna "Facebook" paziņojumā sniegtās informācijas, patlaban saglabātas visas darba vietas, kā arī tiek veikti norēķini ar piegādātājiem, valsti un bankām.

"Nav pamata uztraukumam, nav apturēta uzņēmuma saimnieciskā darbība," uzsvērts paziņojumā, piebilstot, ka tostarp tiek apkalpoti izbraukuma pasākumi.

Paziņojumā arī minēts, ka strīds ir tikai un vienīgi par konkrēto adresi - 36. līnija 1202, Jūrmala -, kurā atrodas restorāns.

"Facebook" ierakstā atzīmēts, ka atbilstoši Vides aizsardzības likumam jebkurš Latvijas pilsonis var apstrīdēt jebkuru pašvaldības izsniegtu aktu.

"Diemžēl ir pilsoņi, kas to izmanto ļaunprātīgi," pausts ierakstā, piebilstot, ka patlaban ir sāktas vairākas tiesvedības, kurās "36. līnija" sniegusi skaidrojumus, sadarbojoties ar Ekonomikas ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Jūrmalas pilsētas domi.

Pēc paziņojumā minētā, restorānu plānots pārcelt uz citām telpām Jūrmalā. Tostarp norādīts, ka līdz 6. februārim tiek izskatīts restorāna lūgums par kafejnīcas "Apetite" ēkas ekspluatācijas atjaunošanu, savukārt 7. februārī ir jāizskata lūgumu atjaunot apstrīdēto īslaicīgas būves būvatļauju restorāna ēkai.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka 2018. gadā restorāna "36. līnija" pārvaldītājs "Lauris Restaurant Service" strādāja ar 4,056 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka vairākas reizes un bija 3404 eiro.

Kompānija "Lauris Restaurant Service" reģistrēta 2007. gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 56 896 eiro. Kompānijas īpašnieki vienādās daļās ir Aleksejevs un Daugavpilī dzimušais uzņēmējs, Krievijas pilsonis, bijušā Maskavas pašvaldības ierēdņa dēls Igors Mališkovs.