Sv, 25.09.2022.

Video ⟩ Varasiestādēm bailes par epidēmiju. Mediķi skenē lidmašīnas pasažierus, vai viņiem nav noslēpumainais Ķīnas vīruss

Apollo.lv
Varasiestādēm bailes par epidēmiju. Mediķi skenē lidmašīnas pasažierus, vai viņiem nav noslēpumainais Ķīnas vīruss
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no Twitter video

Ķīnā turpina izplatīties nezināmais vīruss, kas līdzīgs SARS (smagajam akūtajam respiratorajam sindromam), un nedēļas nogalē apstiprināti 139 jauni inficēšanās gadījumi, pirmdien paziņojušas varasiestādes. Lai novērstu epidēmijas draudus, mediķi skenē pasažierus lidmašīnās, lai noteiktu, vai kāds no cilvēkiem nav inficējies.

Ķīnas varas iestādes ir pastiprinājušas centienus apturēt šīs slimības izplatību, kas pazīstams arī kā Vuhaņas vīruss, kas nosaukts pēc Ķīnas centrālās pilsētas, kurā radusies infekcija.

Video klipā ir redzami vismaz divi medicīnas darbinieki pilnā aizsargtērpā, kas stāv lidmašīnas ejā un skenē pasažieru temperatūru.

Ar video svētdien, 19. janvārī, dalījās Šanhajā esošās ziņu vietnes "Sixth Tone" žurnālists Deivids Paulks. Viņš sacīja, ka šādi drošības pasākumi tiek veikti iekšzemes lidojuma laikā no Uhaņas un klips izplatījās Ķīnas sociālajos medijos.

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka Vuhaņā, kas tiek uzskatīta par uzliesmojuma epicentru, nedēļas nogalē konstatēti 136 jauni inficēšanās gadījumi, kā arī trešais pacienta nāves gadījums.

Infekcija sasniegusi arī Pekinu, kur konstatēti divi inficēšanās gadījumi. Vēl viens inficēšanās gadījums konstatēts Šeņdžeņā, kas atrodas netālu no Honkongas.

Visi trīs inficētie Pekinā un Šeņdžeņā iepriekš apmeklējuši Vuhaņu.

Līdz šim no 198 inficētajiem, kas kopš decembra reģistrēti Vuhaņā, trīs ir miruši, bet 25 izveseļojušies.

Ir konstatēti vēl trīs šīs slimības gadījumi Taizemē un Japānā. Abu valstu veselības iestādes paziņoja, ka pacienti pirms hospitalizācijas bija apmeklējuši Vuhaņu.

Jaunais vīruss ir radniecīgs SARS izraisītājam. SARS 2002. un 2003.gadā prasīja 349 cilvēku dzīvības kontinentālajā Ķīnā un vēl 299 - Honkongā.

Bažas par vīrusa tālāku izplatīšanos vairo apstāklis, ka šonedēļ, sagaidot lunāro Jauno gadu, miljoniem ķīniešu grasās doties ceļā, lai svētkus aizvadītu kopā ar ģimeni.

Tomēr Pasaules Veselības organizācija (PVO) paziņojusi, ka vīruss neizplatoties no cilvēka uz cilvēku un ka ceļošanas ierobežojumus lunārā Jaungada svinību laikā nevajadzētu ieviest.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu