Igaunijas tiesa noraida prokuratūras un bērnu izsekošanā apsūdzētā Latvijas pilsoņa vienošanos

Bērns, ilustratīvs attēls

FOTO: Pexels

Igaunijas Harju apriņķa tiesa noraidījusi vienošanos starp prokuratūru un Igaunijā dzīvojošu Latvijas pilsoni, kurš apsūdzēts par bērnu izsekošanu, jo vienošanās paredz pārāk vieglu sodu, trešdien, 22. janvārī, vēstīja laikraksts "Eesti Ekspress".

Prokuratūra un apsūdzētais 30 gadus vecais Aleksejs Ņikoforovs bija panākusi vienošanos par pusotru gadu ilgu brīvības atņemšanu, no kuras apsūdzētajam reāli cietumā būtu jāpavada trīs mēneši.

Ņemot vērā, ka Latvijas pilsonis apcietinājumā atrodas kopš 18.novembra, viņš jau nākamajā mēnesī tiktu atbrīvots, tomēr pagājušajās nedēļas beigās Harju apriņķa tiesas tiesnese Janika Kallina nolēma, ka tāds sods būtu pārāk maigs, un nosūtīja apsūdzības slēdzienu atpakaļ prokuratūrai.

Jau vēstīts, ka novembrī Tallinā tika aizturēts 30 gadus vecs Latvijas pilsonis aizdomās par septiņus un 14 gadus vecu bērnu izsekošanu. Vienā gadījumā incidents beidzies ar fizisku kontaktu, kad vīrietis sācis vilkt bērnu sev līdzi, bet bērnam tomēr izdevies atbrīvoties un aizbēgt. Savukārt otrā gadījumā svešinieks uz ielas sekojis bērnam, kurš nobijies.

Prokuratūra aizdomās turētajam izvirzīja apsūdzības par nepilngadīgu personu brīvības ierobežošanu, bet tiesnese Kallina uzskatīja, ka aizturētā rīcībā saskatāmi vēl divi noziedzīgi nodarījumi - draudi un vardarbības izmantošana.

Tiesneses lēmumu ietekmējis arī tas, ka Ņikiforovs nav paskaidrojis iemeslus, kādēļ mēģināja panākt, lai bērni dodas viņam līdzi, un centies attaisnot savu rīcību.

Turpmāka lietas virzība pagaidām nav precizēta. Apsūdzētais joprojām atrodas apcietinājumā.

Uz augšu