S 16.01.2021.

Jaunā vīrusa dēļ Krievija pastiprina veselības pārbaudes uz robežām

Vīruss mikroskopa attēlā. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Krievija bažās par jauno koronavīrusu, kas izplatās kaimiņvalstī Ķīnā, uz robežām pastiprinājusi veselības pārbaudes visos kontrolpunktos, trešdien pavēstīja federālais dienests "Rospotrebnadzor", kas pārrauga situāciju sabiedrības veselības jomā.

"Pastiprinātas sanitārās un karantīnas pārbaudes visos kontrolpunktos uz Krievijas Federācijas robežām, ne tikai uz robežas ar Ķīnu," norādīja dienests.

1

Krievijā vēl nav konstatēts neviens inficēšanās gadījums ar jauno koronavīrusu, apliecināja amatpersonas.

Ķīnā inficēšanās gadījumu skaits ar jauno koronavīrusu ir pieaudzis līdz 440, un deviņi no inficētajiem ir miruši, trešdien ziņoja valsts mediji.

Ar šo vīrusu inficēti pacienti ir reģistrēti 13 Ķīnas provincēs, bet visi nāves gadījumi reģistrēti Hubei provincē, kur decembrī bija ziņots par pirmajiem saslimšanas gadījumiem.

Inficēšanās gadījumi ir konstatēti arī Taivānā, Filipīnās, Taizemē, Japānā un Dienvidkorejā.  Otrdien tika apstiprināts pirmais inficēšanās gadījums ASV.

Šis koronavīruss ir radniecīgs SARS (smagā akūtā respiratorā sindroma) izraisītājam. SARS 2002. un 2003.gadā prasīja 349 cilvēku dzīvības kontinentālajā Ķīnā un vēl 299 - Honkongā.

Aktuālākās ziņas