"Tesla" tirgus vērtība sasniegusi 100 miljardus dolāru

LETA
Foto: JOE SKIPPER / REUTERS

ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmuma "Tesla Motors" tirgus vērtība trešdien pirmo reizi sasniedza 100 miljardus dolāru (90,2 miljardus eiro), tādējādi paverot iespējas kompānijas vadītājam Īlonam Maskam saņemt atlīdzību, kas varētu būt mērāma vairākos miljardos dolāru.

"Tesla" padomes 2018. gadā apstiprinātais atlīdzības plāns paredz, ka Maskam tiks samaksāts akcijās atkarībā no uzņēmuma vērtības. Tādējādi Masks varētu saņemt pat 50 miljardus dolāru, ja kompānijas tirgus vērtība sasniegtu 650 miljardus dolāru.

Masks piekrita šim plānam, kas paredz viņam neizmaksāt neko, ja vien "Tesla" tirgus vērtība nesasniegs 100 miljardus dolāru.

Plāns paredz Maskam piešķirt uzņēmuma akcijas aptuveni 1% apmērā par katru no sasniegtajiem 12 atskaites punktiem desmit gadu periodā.

Par pirmā atskaites punkta sasniegšanu Masks saņems akcijas 346 miljonu dolāru apmērā, ja "Tesla" tirgus vērtība sešus mēnešus noturēsies virs 100 miljardiem dolāru.

"Tesla" pērn pārdeva aptuveni 367 000 automobiļu, kas ir par 50% vairāk nekā pirms gada. Šis ir niecīgs apjoms salīdzinājumā ar miljoniem automobiļu, ko pārdod tādi autoražotāji kā "Toyota" un "Volkswagen". Taču investori veicina "Tesla" tirgus vērtības pieaugumu saistībā ar prognozēm, ka uzņēmums autoražošanas nozarē ievieš būtiskas nozares.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu