"Saskaņa" Rīgas domē iesniegusi parakstus par Burova atlaišanu

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

FOTO: Zane Bitere/LETA

Partija "Saskaņa" Rīgas domē iesniegusi kopā ar deputātu bloku "Rīgai" savāktos nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) atlaišanu no amata, apstiprināja Burova padomniece Baiba Gailīte.

Viņa skaidroja, ka iesniegums Rīgas domes sēdē jāizskata divu nedēļu laikā un lēmums, kad tieši to skatīt, jāpieņem Burovam.

Jau vēstīts, ka partijas "Saskaņa" un deputātu bloka "Rīgai" politiķi janvārī paziņoja, ka, lai gan koalīciju atstāt neplāno, viņi uzstās uz Burova nomaiņu, jo nespēj ar viņu sastrādāties.

Deputāti arī savāca nepieciešamos parakstus domes sēdes sasaukšanai par šo jautājumu, tomēr negaidīti viens no deputātiem - Jānis Ločmelis (S) - šīs nedēļas sākumā savu parakstu atsauca.

"Saskaņa" gan sāka atkārtotu parakstu vākšanu un ceturtdien deputāte Anna Vladova (S) paziņoja, ka nepieciešamos 20 parakstus ir izdevies savākt.

Pēc 23. janvārī notikušās frakcijas sēdes Vladova stāstīja, ka partijai ir izdevies savākt visus nepieciešamos parakstus, tostarp, pēc viņas teiktā, parakstījušies arī visi 16 "saskaņieši". Tas nozīmē, ka savu parakstu pieprasījumam atkārtoti "uzlicis" arī iepriekš to atsaukušais deputāts Ločmelis, kurš iepriekš medijiem bija paudis, ka nostāju nemainīs.

Taujāta, vai frakcija uzklausījusi Ločmeļa rīcības motivāciju, Vladova sacīja, ka partijai ar Ločmeli "viss esot kārtībā" un situācija esot izrunāta. Sīkākus paskaidrojumus viņa nesniedza.

Tikmēr mēra partija "Gods kalpot Rīgai" uzsvērusi, ka koalīcijas partneru prasībām nepiekāpsies.